Projektor Anker Nebula Mars II Pro – przenośne kino domowe

Projektory, które kiedyś były bardzo drogie, często zmuszały nas do zerojedynkowego wyboru. Albo kupowaliśmy telewizor albo projektor. Dziś możemy mieć oba urządzenia, nie czyszcząc swojego konta do zera.

Właśnie takim urządzeniem jest Anker Nebula Mars II Pro – mobilny, przenośny z wbudowanymi głośnikami, akumulatorem i z pełną automatyką obrazu. Zaledwie kilka lat temu zakup projektora wiązał się nie tylko z dużym wydatkiem, ale z wieloma wyrzeczeniami. Po pierwsze musiał mieć swoje stałe miejsce, z którego nikt, nigdy go nie ruszał. Po drugie potrzebował specjalnego ekranu, farby lub powierzchni, która optymalizowała jego obraz. Po trzecie, najczęściej był podłączony na sztywno do HDMI. Nebula Mars II Pro jest dokładnie zaprzeczeniem tego wszystkiego. Jest przystępny cenowo. Można go ustawić w dowolnym miejscu w domu lub ogrodzie i wyświetlać na dowolnej powierzchni. Ostatecznie, treści video można wyświetlać na kilka sposobów. Duże, płaskie i ciężkie projektory to zupełnie inna kategoria. Dziś rozmawiamy o mniej wymagającym urządzeniu, które może ma mniejszą rozdzielczość i jasność, ale ma za to inne, nie mniej ważne cechy.

Pierwsze wrażenie

Nebula Mars II Pro wygląda dobrze i równie starannie został wykonany. Jego design nie przypomina, żadnego innego projektora, ale jest jednocześnie przemyślany i dobrze wyważony. Obudowa została wykonana z czarnego i matowego tworzywa sztucznego, które jest sztywne, ciężkie i robi dobre wrażenie. Patrząc i dotykając go czujemy, że to porządnie wykonane urządzenie. Od przodu obiektyw został wyposażony w przezywaną osłonę, po bokach obudowa jest drobno perforowana, ponieważ właśnie tam znajdują się dwa głośniki. Na górze znajdziemy nieduży panel sterowania z kilkoma przyciskami oraz uchwyt wykonany z syntetycznej skóry, od dołu mamy standardowy gwint do statywu fotograficznego, a na tylnej ściance mamy gniazdo zasilania, port HDMI, gniazdo USB i gniazdo słuchawkowe.

Przeczytaj też: Projektor Samsung The Premiere – takiego obrazu jeszcze nie widziałeś | CoNowego.pl

Automatyczna konfiguracja

Obsługa Nebula Mars II Pro jest dość prosta i intuicyjna. Zaraz po uruchomieniu projektor automatycznie ustawia najważniejsze parametry. Reguluje ostrość, kąt wyświetlania i trapezowanie. Wszystko to robi sam, nie zadając nawet jednego pytania. Mało tego, gdy tylko projektor wyczuje najmniejszy ruch lub zmianę pozycji, wówczas w kilka sekund wykonuje kalibrację i korektę parametrów. Jednym słowem, pełna automatyka, która pozwala skupić się na filmie, bez zbędnego klikania i w trakcie seansu.

4 in one

Filmy możemy na nim oglądać z wielu różnych źródeł w zależności od tego, gdzie zamierzamy postawić sobie salę kinową. W salonie, w ogrodzie, na działce lub każdym innym miejscu z komputerem, tabletem, smartfonem lub bez. Do dyspozycji mamy komputer z HDMI, filmy na dyskach przenośnych, treści VOD bezpośrednio przy pomocy Wi-Fi, oraz za pomocą wbudowanego Chromecasta czyli z urządzeń przenośnych jak smartfon, tablet czy laptop.

Przeczytaj też: Xiaomi Mi Smart Projector 2 FHD – niedrogie 120cali na Twojej ścianie (conowego.pl)

Coś za coś

Nebula Mars II Pro to świetny projektor przenośny, ale decydując się na niego musimy zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Po pierwsze jego rozdzielczość wynosi 1280×720 pikseli, co na dzisiejsze standardy jest absolutnym minimum. Nie do końca odczuwamy to w trakcie oglądania filmów, bowiem najczęściej skupiamy się na filmie, a nie detalach i specyfikacji. Jasność na poziomie 500 lumenów, to także moc, która zapewnia najlepsze wrażenia wizualne tylko po zmroku lub przy zaciemnieniu pomieszczenia. Podobnie ma się sprawa z kontrastem, który z wynikiem 1000:1 nie robi na nikim dziś wrażenia. No ale… ma on wiele innych zalet. Dlatego zawsze przed zakupem każdego urządzenia do domu, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań dotyczących sposobu użytkowania.

Podsumujmy…

Jeżeli nie przywiązujesz wielkiej uwagi do jakości 4K, nie oglądasz filmów za dnia i cenisz sobie mobilność, to Anker Nebula Mars II Pro może ci się spodobać. Mimo, iż nie ma nawet jakości Full HD to absolutnie nie rzuca się to w oczy.  Projektor oferuje mobilność, pełną automatykę kalibracji obrazu, dobry dźwięk i baterię, na której możemy oglądać filmy do trzech godzin. Na co dzień możesz trzymać go schowanego w komodzie i wyjmować go na czas oglądania filmów. Można go postawić na stoliku, półce, szafce lub zamontować na statywie. Dla bardziej wymagających zawsze można podłączyć zewnętrzne głośniki, system audio lub zwyczajne słuchawki.

Specyfikacja Anker Nebula Mars II Pro

 • Technologia wyświetlania: DLP
 • Rozdzielczość natywna: 1280 x 720 (HD)
 • Format obrazu: 16:9
 • Jasność: 500 lm
 • Kontrast: 1000:1
 • Wielkość rzutowanego obrazu: 30″- 150″
 • Żywotność lampy: 30 000 h (tryb normalny)
 • Złącza: HDMI – 1 szt., USB 2.0 – 1 szt., DC in (wejście zasilania) – 1 szt.
 • Łączność bezprzewodowa: Tak
 • Głośniki: Tak
 • Bateria: 12500 mAh
 • Wymiary: 138 x 122 x 178 mm
 • Waga: 1,48 kg
 • Dodatkowe informacje: Wbudowana bateria, system operacyjny Android, automatyczne ustawienie ostrości, funkcja głośnika Bluetooth, do 3 godzin pracy na baterii, łączność bezprzewodowa, Bluetooth, WiFi, 2 x głośnik 10W
 • Czas ładowania: 3h
 • Cena: 2749 zł
ZaletyWady
Oryginalny wyglądStary system operacyjny, który nie zawsze nadąża za nowymi usługami VOD
Mobilność
Pełna automatyka
Dobry dźwięk
Duża bateria