Nowa aplikacja Poczty Polskiej w drodze!

Poczta Polska z powodu intensywnego rozwoju rynku usług kurierskich nie może już liczyć na taką popularność, jak jeszcze kilka lat temu. Nie oznacza to jednak, że gigant planuje pozostać w tyle za konkurencją. W przygotowaniu jest nowa aplikacja – Pocztex Mobile, która ma zastąpić przestarzałe Envelo. Co będzie miała nam do zaoferowania?

Pocztex Mobile już wkrótce!

Nowa aplikacja Poczty Polskiej – Pocztex Mobile – przyniesie nam nowoczesny design (który w przypadku Envelo mocno kulał) oraz wiele ciekawych i niezwykle przydatnych funkcji. Gigant musi iść z duchem czasu, jeśli chce zachęcić do korzystania ze swojej oferty te osoby, które bardziej przekonały się do usług firm kurierskich. Jakie będą najciekawsze rozwiązania „zaszyte” w aplikacji Pocztex Mobile? Oto one:

  • obsługa przesyłek kurierskich – podobnie, jak w przypadku aplikacji InPostu – możliwe będzie nadawanie i śledzenie trasy naszych przesyłek,
  • odbiór przesyłek w automatach paczkowych – najpewniej aplikacja będzie wyświetlała kod odbioru, bądź umożliwi zdalne otwieranie skrytek automatów paczkowych,
  • wyszukiwanie placówek pocztowych oraz agencji i punktów partnerskich w aplikacji z wykorzystaniem modułu GPS smartfona (na bazie naszej lokalizacji).

Czytaj też: Starlink połączy komórki

W sklepach z aplikacjami oraz na naszych urządzeniach aplikacja Pocztex Mobile zastąpi najpewniej Envelo. Aby jednak możliwe było wdrożenie w globalnym ujęciu, aplikacja musi przejść rygorystyczne beta testy. Miejmy nadzieję, że deweloperzy współpracujący z Pocztą Polską nie będą kazali nam czekać na jej debiut zbyt długo!