Projektor Acer H6800BDa – kino domowe w 4K

Projektory zaczynają wychodzić powoli z cienia księżyca i pojawia się coraz więcej urządzeń, wyświetlających jasny obraz, który bez straty jakości można oglądać w świetle dnia. Acer to jeden z nich.

Rynek projektorów do kina domowego kwitnie w najlepsze. Najtańsze można kupić już za kilka stów a najdroższe za kilkadziesiąt tysięcy. Do koloru, do wyboru. Są małe, przenośne, średnie i te duże. Są krótkiego rzutu i te tradycyjne. Większość wymaga niestety pewnego zaciemnienia otoczenia, żeby obraz był jasny i wyraźny, choć producenci ratują sytuację specjalnymi ekranami, które wydobywają z obrazu 600%. W ofercie Acera pojawił się projektor 4K wyświetlający obraz w 240Hz i jasności… 3600 lumenów. Ta latarnia morska poradziła sobie w wyświetlaniem obrazu nawet w jasnym pomieszczeniu za dnia.

Tradycja

Acer H6800BDa to projektor kina domowego wyświetlający obraz w technologii DLP w rozdzielczości 4K z częstotliwością 240Hz o niesamowitej jasności. Tak duża jasność otwiera przed nim nowe możliwości. Obraz jest piękny, bardzo ostry, kontrastowy i wyraźny. Kolory dzięki temu prezentują się o wiele bardziej okazale. Przechodząc do wyglądu zewnętrznego, biała, wykonana z połyskującego plastiku obudowa jest dość tradycyjna można powiedzieć, gdyż przypomina poprzednie modele. Obiektyw ma manualną regulację ostrości oraz możliwość regulacji rozmiaru obrazu. Na górnej części znajdziemy nieduży panel z przyciskami funkcyjnymi, a z tyłu różnego rodzaju porty w tym 2 HDMI i USB.

Przeczytaj też: Projektor Samsung The Premiere – takiego obrazu jeszcze nie widziałeś | CoNowego.pl

Nowoczesność

Technologia i wielka moc drzemią w tym niedużym i w miarę lekkim, ważącym 3 kg urządzeniu. Acer wyświetla obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli w proporcjach 16:9, jasności 3600 lm, w 240Hz z obsługą HDR10. Z odległości 3-4 metrów można uzyskać fantastyczny ekran o wymiarach 300 cali… a to kawał ekranu. Projektor obsługuje dodatkowo już niemal wymarłą technologię 3D. Po założeniu okularów DLP 3D można oglądać obraz 3D odświeżany z częstotliwością 120 Hz w technologii naprzemiennego wyświetlania klatek.

Jeden obraz, wiele źródeł

Projektor jest dość wszechstronny, bowiem obsługuje zarówno przewodową jak i bezprzewodową transmisje obrazu. Pierwszym naturalnym wyborem źródła treści video jest wbudowany system Android, który umożliwia instalowanie aplikacji VOD lub innych i oglądanie filmów bezpośrednio z projektora. Filmy lub zdjęcia możemy oglądać z dysków i pamięci przenośnych, dzięki portowi USB. Możemy też połączyć się z naszym kinem domowym przy pomocy modułów bezprzewodowych Miracast. To wspaniałe rozwiązanie sprawia, że w jedną chwilę możemy podłączyć do Acera naszego laptopa, smartfona lub inne urządzenie, bez kabli i przejściówek. Połączenie jest stabilne i z powodzeniem można dzięki niemu wyświetlać nie tylko prezentacje, ale i filmy.

Przeczytaj też: Epson EH-TW5700 – smart projektor kina domowego | CoNowego.pl

Android TV

Wracając na chwilę do samego systemu android to Acer zastosował swoją autorską nakładkę, która w formie kafelków wyświetla najważniejsze funkcje projektora a także skróty do aplikacji. Kafelki można personalizować i łączyć skrótami do ulubionych programów. Aplikacja Aptoide TV pozwala cieszyć się multimediami z platform do strumieniowego odtwarzania muzyki i filmów, takich jak YouTube, Netflix i wiele innych. Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, który jest mocno rozbudowany jak na pilota do projektora. Oprócz standardowych funkcji ma także przyciski do zmiany ustawień obrazu, dzięki czemu nie ma potrzeby wchodzenia głęboko w menu, żeby zmienić parametr obrazu. Pewnego rodzaju nowością jest też funkcja myszki komputerowej, która przydaje się min. do obsługi przeglądarki internetowej. Wciskając jeden z przycisków na pilocie, ten zamienia się w mysz, wówczas kilkoma przyciskami możemy nawigować po stronach www.

Dźwięk

Projektor Acera ma co prawda wbudowany głośnik, ale nie jest to raczej odpowiedni głośnik do oglądania filmów. Powiedzmy tak. Jako że sam projektor jest nieduży i przyjechał na testy w podręcznej torbie na ramię, to myślę, że możemy zabrać go nawet na wyjazd. Choć osobiście radziłbym zainstalować go na stałe w domu. Głośniki zewnętrzne w postaci soundbara lub słuchawek bezprzewodowych łączymy przy pomocy Bluetooth… i możemy usiąść wygodnie i zacząć nasz prywatny seans filmowy.

Podsumujmy

Acer zaskoczył mnie jasnością i jakością obrazu. Wieczorem w ciemnym pokoju jest bezkonkurencyjny. Obraz to czysta rozpusta dla oczu. Wysoka rozdzielczość, piękne kontrasty i wysoka częstotliwość odświeżania, którą z pewnością docenią fani piłki nożnej, wyścigów F1 lub innych dynamicznych spektakli sportowych. W połączeniu z zewnętrznym soundbarem i subwooferem mamy kino domowe z prawdziwego zdarzenia. Co zaskakujące i za dnia projektor radzi sobie całkiem dobrze. Jeżeli zainwestujemy w dodatkowy ekran na ścianę, wtedy możemy całkowicie zrezygnować z telewizora.

Specyfikacja Acer 4K DLP Projektor H6800BDa

 • Technologia wyświetlania: DLP
 • Rozdzielczość natywna: 3840 x 2160 (4K), 16:9, jasność 3600 lm, 240Hz, HDR10
 • Kontrast: 10 000:1
 • Wielkość rzutowanego obrazu: do 300″
 • Minimalna odległość projekcji: 1 m
 • Żywotność lampy: 5 000 h (tryb normalny), 10 000 h (tryb ekonomiczny), 12 000 h (tryb SmartEco)
 • Moc lampy: 245 W
 • Złącza: wejście audio – 1 szt., wyjście audio – 1 szt., HDMI – 2 szt., VGA in (D-sub) – 1 szt., USB 2.0 (service) – 1 szt., RS-232 – 1 szt., AC in (wejście zasilania) – 1 szt., S/PDIF – 1 szt.
 • 3D Ready: Tak
 • Głośniki: Tak
 • Pobór mocy podczas pracy: 310 W
 • Wymiary: 114 x 313 x 240 mm
 • Waga: 3,1 kg
 • Cena: 4399 zł
ZaletyWady
Bardzo dobrej jakości obraz 4KNiskiej jakości głośnik
Oraz o jasności 3600 lumenów
Android TV
Bezprzewodowa łączność