Pralka Candy RapidO – wysłucha i wypierze!

Jest inteligentna i ładna. Możesz do niej mówić, a zawsze Cię wysłucha i zrobi to, o co ją poprosisz. Możesz robić sobie z nią dowolną ilość selfie, a ona nigdy nie będzie narzekała, że robisz za dużo zdjęć. Idealna partnerka? Możliwe, że tak…

Może to niektórych zaskoczy, ale pralka to urządzenie, równie ważne, co telewizor, sprzęt Hi-Fi czy laptop. Współczesne pralki to bardzo nowoczesne urządzenia, które mają wyszukane kształty, niemal kosmiczne technologie, dziesiątki systemów, są naszpikowane elektroniką, mają procesory i można nawet z nimi gadać. Świetnie wpisują się w tak zwany inteligentny dom, o którym marzy każdy z nas. Jakie cechy powinna mieć pralka idealna? To trudne pytanie, bo każdy z nas ma trochę inne potrzeby, ale spróbujemy odpowiedzieć testując pralkę Candy z serii RapidO.

AI sztuczna inteligencja

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń, wszystko sprowadza się do sposobu korzystania z pralki. Jedni z nas piorą więcej inni mniej, a jeszcze inni nie dotykają prania w ogóle. Mimo tego, że pranie jest stosunkowo prostą czynnością, to są pewne żelazne zasady, których należy przestrzegać, żeby nie zniszczyć ubrań. Pralka Candy to dość osobliwe urządzenie, ponieważ dzięki jej licznym funkcjom i wbudowanej sztucznej inteligencji, nie musimy posiadać tej, trudnej do zdobycia wiedzy. 😊 Tak się składa, że mimo mnogości funkcji i programów pralki Candy, z jej obsługą poradzi sobie nawet dziecko… o ile jest na tyle duże, żeby obsługiwać smartfona.

Tak dużo, za tak niewiele

Każdy z nas szuka innej pralki, ale są pewne wspólne cechy, które możemy zaliczyć do wspólnego mianownika, na które wszyscy zwracamy uwagę. Z całą pewnością pralka powinna być wydajna, cicha, z dużym bębnem i szybkim wirowaniem. Wszystko inne to już funkcje dodatkowe, które są dodatkowo płatne i zwykle drogie. Udało nam się wybrać i przetestować pralkę, która: ma wymiary 60x53x85 cm świetnie wygląda, jest super cicha, ma pojemność 9kg, wiruje 1400 RPM, ma 16 programów w tym 9 krótkich, jest energooszczędna pracuje z aplikacją mobilną i wykonuje polecenia głosowe. Mało tego została wyposażona w szereg technologii, które sprawiają, że podczas prania zużyjemy mniej wody, prądu, a czyste ubrania będą mniej wygniecione. Pasuje?

Selfie z praniem

Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, to szykując pranie z Candy, możemy zrobić sobie zdjęcie z pralką, a konkretnie naszych ciuchów z pralką. Snap&Wash to funkcja w aplikacji mobilnej do „rozszerzonej” obsługi pralki z serii RapidO. Podstawowe funkcje obsługuje się panelem sterowania na samej pralce, ale z aplikacją możemy pozwolić sobie na więcej. Tak więc, układamy pranie przed pralką, robimy zdjęcie w aplikacji, a Candy RapidO analizuje ilość rzeczy, rodzaj tkaniny, kolory, stopień zabrudzenia i sama proponuje odpowiedni program prania i wirowania. Wystarczy wrzucić brudy do bębna i…

I dzieje się magia…

Może nie do końca magia, ale dzieje się bardzo dużo. Zwykle nastawiamy pralkę wieczorem, przez co kończy ona pranie późno. Zapominamy wyjąć pranie, a rano okazuje się, że wymaga ono kolejnego odświeżenia, bo przeleżało całą noc. Ale jest na to sposób. W Candy RapidO możemy nastawić zegar w taki sposób, aby pranie zaczęło się o konkretnej godzinie, np. 5:00 rano i wybrać godzinny program. Wtedy pralka o 6:00 skończy pracę. My zdążymy wstać, wypić kawę, a pranie rozwiesimy przed wyjściem do pracy.

Albo inaczej…

Dzięki specjalnym, szybkim programom prania Higiena+, Candy RapidO potrafi w zależności od potrzeb wyprać lub odświeżyć nasze ubrania w dziewięciu superszybkich programach. Wystarczy wybrać jeden cykl spośród zestawu 9 wydajnych programów, z których żaden nie trwa dłużej niż jedną godzinę. Najkrótszy trwa 14 minut, a najdłuższy 59 minut. Dzięki temu pranie skończy się, zanim zaśniemy i o nim zapomnimy.

Z innych magicznych rzeczy…

Pralka Candy to przede wszystkim bardzo dobrze i stylowo zaprojektowane urządzenie. Na pierwszy rzut oka widać bardzo nietypowo i futurystycznie zaprojektowany panel sterujący, który częściowo znajduje się na drzwiczkach (tuż nad nim znajduje się szczegółowy wyświetlacz) a częściowo standardowo, czyli w postaci koła programatora. Pralkę można obsługiwać ręcznie przy pomocy panelu sterującego albo zdalnie aplikacją mobilną. Druga superważna rzecz to ogromny, bardzo wygodny do załadunku ubrań, otwór drzwiowy. Wkładanie i wyjmowanie nawet większych gabarytowo rzeczy, takich jak kurtka, pościel lub koc nie sprawia problemów. Pralkę napędza innowacyjny i wytrzymały silnik bezszczotkowy Speed-Drive Inverter, który jest bezgłośny, pobiera mało prądu, nie powoduje wibracji oraz skakania pralki po łazience i jest nawet do 50% bardziej efektywny od silnika standardowego.

Programy, funkcje i technologie

Pralka Candy RapidO ma 16 programów (z czego 9 szybkich), co pozwala na dość mocno spersonalizowane pranie. Szczególnie przydatne są te szybkie, które trwają kolejno po 14, 29, 30, 39, 44, 59 minut. Wszystkie programy są wspomagane technologią Quick&Clean, która łączy wodę z detergentem i wtryskuje mieszankę do bębna strumieniem wysokociśnieniowym, który wnika głęboko we włókna tkanin. Pozwala to zwiększyć efektywność prania umożliwiając równocześnie obniżenie jego normalnej temperatury. Można osiągnąć rezultaty prania w 40° w cyklu 20°, a 60° w 40° oraz wyjątkowo głębokie czyszczenie mocno zabrudzonych tkanin w 60°. Warto wspomnieć też o funkcji pary, która sprawia, że, włókna ubrań stają się bardziej rozluźnione, przez co tworzy się mniej zagnieceń.

Pogadaj z pralką

Dla pralki została zaprojektowana specjalnie aplikacja na smartfony Candy simply-Fi App, przy pomocy której możesz sterować praniem, rozpoznawać rodzaje tkanin, wydawać polecania głosowe, a także możesz uzyskać przydatne wskazówki dotyczące prania i otrzymać wsparcie w wielu językach. Dzięki aplikacji Candy simply-Fi możemy sprawdzić stan prania, bez względu na porę dnia, nawet przebywając poza domem.

Podsumowanie

Pralka Candy RapidO to urządzenie, które mogę polecić zarówno totalnym nowicjuszom w temacie prania, jak i najbardziej zaawansowanym specom od mokrej roboty. Pralka ma nowoczesną stylistykę i jest absolutnie bezgłośna – nawet podczas wirowania. Bardzo dobrze oceniam połączenie funkcji Quick&Clean z Higiena+. Możliwość krótkiego programu albo szybkiego odświeżenia odzieży jest bardzo skuteczna i praktyczna, ponieważ rzadko mamy ciuchy mocno zabrudzone. Ale nawet dla tych najbardziej zanieczyszczonych są odpowiednie programy. Bardzo spodobała mi się aplikacja, dzięki której można wszystko na spokojnie ustawić z wygodnej kanapy lub fotela.

Testowany model to Pralka Candy RapidO RO 1486DWME/1-S

Cena: 1799 zł

ZaletyWady
Futurystyczny designNie rozwiesza prania 😊
Bezgłośna praca
9 szybkich programów
Obsługa aplikacją (robienie zdjęć)
Duży bęben i otwór do drzwi
Klasa A energooszczędności