Philips Hue Go – poręczna smart-lampka do domu

Pierwsze kroki w świecie inteligentnych domów oraz inteligentnego oświetlenia nigdy nie należą do najłatwiejszych. Warto więc, zapoznając się z takim sprzętem, zacząć od absolutnych podstaw. Dlaczego by więc nie zdecydować się na zakup Philips Hue Go – niewielkiej i bardzo poręcznej smart-lampki za rozsądne (jak na sprzęt tej klasy) pieniądze o całkiem ciekawych możliwościach? Mieliśmy okazję ją sprawdzić!

Mała lampka, spore możliwości

Philips Hue Go to niewielka lampka stołowa, która równie dobrze może być użytkowana w charakterze lampki nocnej czy też lampki biurkowej. Oprócz takiej wszechstronności producent serwuje nam w jej przypadku kompaktowe, poręczne rozmiary, dzięki którym możemy ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – a to dzięki wbudowanej w urządzenie baterii, która umożliwia pracę lampki przez kulka godzin – w zależności od tego jak intensywnie będziemy ją eksploatować.

Design lampy jest prosty, minimalistyczny. Przypomina ona niewielką miseczkę. Bardzo uniwersalne wzornictwo doskonale sprawdzi się w przypadku dowolnie zaprojektowanych wnętrz. Lampa – jak na produkt Philipsa przystało, jest doskonale spasowana. Materiały, które posłużyły do jej wykonania są wysokiej jakości. W zestawie z testowanym, poręcznym źródłem światła otrzymujemy zasilacz, którym je naładujemy. Philips Hue Go może pracować także w trybie stałego połączenia z siecią elektryczną.

Funkcjonalność i personalizacja

Philips Hue Go to lampa, która nie tylko bardzo ładnie się prezentuje na stole, szafce nocnej bądź na biurku. Jest również niezwykle funkcjonalna. Światło przez nią generowane możemy wygodnie regulować dzięki praktycznej aplikacji. Możemy wybierać cieplejszą lub chłodniejszą barwę światła. Rozjaśniać lub przygaszać jego strumień. Wspomniane działania to tylko kilka kliknięć na ekranie naszego smartfona.

Lampa biurkowa od Philipsa może być także elementem całego zestawu inteligentnego oświetlenia w naszym domu. Może współpracować z pozostałymi produktami z rodziny Hue – lampami sufitowymi, podłogowymi, stołowymi, czy też inteligentnymi żarówkami. Takim kompletem można w wygodny sposób zarządzać dzięki dedykowanym rozwiązaniom od holenderskiego koncernu. Mam tu na myśli mostek Philips Hue Bridge, czy chociażby centrum sterowania Philips Hue Play HDMI Sync Box.

Dzięki wspomnianym urządzeniom możemy zestroić oświetlenie w taki sposób, by budowało niesamowity klimat podczas romantycznej kolacji. Możemy też sprawić by pulsowało w rytm muzyki lub by dostosowane było do gier, które uruchamiamy na naszej ulubionej konsoli. Brzmi niesamowicie, prawda? Lampa Philips Hue Go jest wysoka na 79 mm. Cechuje ją moc 6 W. Maksymalny generowany przez nią strumień świetlny to 520 lm. Paleta barw z której możemy korzystać to natomiast RGB.

Intuicyjna w obsłudze aplikacja

Philips Hue Go wyposażona została w uniwersalny przycisk służący do włączania i wyłączania urządzenia. Możemy zarządzać urządzeniem także z poziomu wspomnianej wcześniej aplikacji dla Androida oraz iOS. To rozwiązanie, które zdecydowanie przypadnie do gustu casualowym użytkownikom, którzy nie mają zamiaru budować systemu smart home, ale po prostu korzystać z funkcjonalnego i po prostu – ładnego – źródła światła.

Aplikacja o nazwie Hue została zaprojektowana w taki sposób, by nie sprawiała problemów nawet totalnym laikom. Z jej poziomu możemy sterować podstawowymi parametrami lampy, programować dla niej rozmaite scenariusze pracy czy też aktualizować jej oprogramowanie układowe. Philips pokazuje nam, jak powinna wyglądać aplikacja do obsługi inteligentnej elektroniki na miarę XXI wieku!

Na uwagę zasługuje również fakt, że testowana lampa może współpracować z asystentami głosowymi od Google oraz Amazona.

Czytaj też: Eufy HomeVac H30 – podręczny i wszechstronny odkurzacz

Podsumowanie

Philips Hue Go to praktyczne i poręczne inteligentne źródło światła. Lampka może stanowić ciekawą bazę do zbudowania domowego systemu inteligentnego oświetlenia. Dzięki niej możemy zapoznać się z produktami z rodziny Hue i filozofią ich pracy. Kilka takich lampek rozstawionych – na przykład – w salonie, może zbudować w nim naprawdę niesamowity nastrój. Dzięki wbudowanej baterii i kompaktowym gabarytom urządzenie możemy ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Koszt jej zakupu to obecnie 329 złotych.