Eufy HomeVac H30 – podręczny i wszechstronny odkurzacz

Nie zastąpi pełnoprawnego odkurzacza, ale może okazać się pomocny w wielu sytuacjach. Taki właśnie jest Eufy HomeVac H30. Mieliśmy okazję sprawdzić ten sprzęt. Jak sprawuje się w codziennych zastosowaniach? Kiedy może się nam przydać taki poręczny odkurzacz bezprzewodowy? Podpowiadamy!

Ciekawy zestaw startowy

Testowany odkurzacz dotarł do mnie w dość kompaktowym opakowaniu. Nie oznacza to jednak, że zestaw jest ubogi. W kartonie znajdziemy zasilacz, stację dokującą, baterię, odkurzacz z pojemnikiem na kurz, dwuelementowe długie ramię, końcówkę do sprzątania podłogi (niestety bez elektroszczotki), końcówkę do kanap, uniwersalna końcówka ze szczotką/szczelinówką, podstawka do mopowania ze ściereczkami oraz czyścik.

Mnogość akcesoriów dołączonych do odkurzacza sprawia, że mamy do czynienia z bardzo wszechstronnym urządzeniem. Możemy wykorzystać je zarówno do sprzątania w domu, w samochodzie, do czyszczenia kanap czy ściągania pajęczyn. Po zakończonym sprzątaniu zmieścimy ten sprzęt w niewielkiej szafce. Może więc zdobyć serca minimalistów, którzy są zwolennikami skandynawskiego wręcz porządku.

Co warto wiedzieć o odkurzaczu?

Już na samym początku zaznaczyłem, że Eufy HomeVac H30 nie zastąpi nam pełnoprawnego domowego odkurzacza. Nadaje się bardziej do okazjonalnego sprzątania drobnych zanieczyszczeń. Mocno odczuwalny jest brak elektroszczotki do podłóg. Praktycznie niemożliwe jest doczyszczanie uporczywych zabrudzeń z dywanów czy wykładzin. Także nasadka do mopowania nie sprawdza się tak dobrze jak rolki mopujące w przypadku droższych odkurzaczy. Drobne, zaschnięte plamy domyjemy, jednak zapomnijmy o odświeżaniu całej podłogi.

Dosyć jednak narzekania. Powiedzmy sobie trochę o zaletach odkurzacza Eufy HomeVac H30. Przede wszystkim jest lekki, wygodny w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca. Może być więc ciekawym wyborem w przypadku małych mieszkań lub kawalerek. Waga samego odkurzacza to 808 gramów. Jeśli podłączymy do niego rurę i końcówkę do podłóg, wzrasta ona do 1,1 kg. Bateria pozwala na 20 minut pracy w trybie 12 kPa lub 10 minut z siłą ssania 16 kPa. Cechuje ją pojemność 2500 mAh. Ładowanie takiego akumulatora trwa 3,5 godziny.

Pojemnik na nieczystości nie jest imponujących rozmiarów. Cechuje go 250 ml pojemności. Według założeń przyjętych przez producenta, odkurzacz ma jednak służyć do sprzątania punktowego, a nie kompleksowego. I w takich zadaniach sprawdza się znakomicie. We wspomnianym zbiorniku znajdziemy też separator wykonany z metalowej siatki oraz niewielki filtr HEPA. Warto wspomnieć również, że spasowanie i jakość wykonania testowanego odkurzacza stoi na niezwykle wysokim poziomie!

Jak sprawuje się na co dzień?

Eufy HomeVac H30 świetnie radzi sobie z usuwaniem drobnych zanieczyszczeń. Dzięki urządzeniu skutecznie posprzątamy rozsypaną na podłodze kaszę lub doczyścimy z paneli zaschnięty słodki napój. Możemy też w wygodny sposób posprzątać kabinę lub bagażnik samochodu oraz usunąć nieczystości z trudno dostępnych zakamarków. Dzięki kompaktowej budowie w takich zastosowaniach testowany odkurzacz sprawdza się wręcz wybornie. Możemy też – ewentualnie – stosować go w charakterze głównego urządzenia w naprawdę niewielkich mieszkankach.

Nie powinniśmy się jednak spodziewać wydajności pracy na poziomie droższych i bardziej zaawansowanych odkurzaczy Tefala, Samsunga, Hoovera czy Dysona. Urządzeniu o wiele bliżej – na przykład – do niektórych tańszych sprzętów, jak proste odkurzacze Xiaomi. W większych domach i mieszkaniach, które potrzebują wydajnych rozwiązań, Eufy HomeVac H30 powinien pełnić wyłącznie funkcję dodatkowego, pomocniczego sprzętu, który przyda się w sytuacjach, w których nie opłaca się nam uruchamiać większego odkurzacza lub robota sprzątającego.

Podsumowanie

Eufy HomeVac H30 to dobry odkurzacz. Jest solidnie wykonany i sprawnie wesprze nas podczas punktowego sprzątania niewielkich powierzchni. Sprawdzi się doskonale w niewielkich mieszkankach bądź jako dodatkowy sprzęt w kuchni, warsztacie czy garażu. Nie powinniśmy jednak polegać na tym urządzeniu, gdy przychodzi nam do sprzątania w dużych domach bądź wielopokojowych mieszkaniach. W ich przypadku zdecydowanie warto dołożyć kilka stówek i kupić pełnowymiarowy odkurzacz lub robota sprzątającego. Eufy HomeVac H30 kosztuje w polskiej dystrybucji około 999 złotych.