Najlepsze oczyszczacze powietrza – top 10!

Ze względu na to, że mamy już jesień, na co dzień mamy do czynienia z coraz niższymi temperaturami. Jak to zwykle bywa o tej porze roku, zanieczyszczenie powietrza na skutek ogrzewania naszych domów i mieszkań rośnie w zastraszającym tempie. Być może więc czas pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych urządzeń z tej kategorii. Sprawdźcie koniecznie na zakup którego modelu warto się zdecydować.

Zanieczyszczone powietrze daje się we znaki w sezonie jesienno-zimowym!

Dobry oczyszczacz powietrza pomoże chronić Twoje zdrowie!

Zakup dobrego oczyszczacza powietrza wiąże się często z koniecznością wydania na niego niemałych pieniędzy (choć na rynku dostępne są również urządzenia z niższej półki cenowej). Warto jednak pamiętać o tym, że nasze zdrowie jest bezcenne. Czym warto się kierować decydując się na zakup oczyszczacza powietrza do naszego domu lub mieszkania? Przede wszystkim warto pamiętać, że powinien to być zakup dostosowany do naszych możliwości finansowych. Powinniśmy też zwrócić uwagę na dostępność i koszty zakupu elementów urządzenia, które trzeba co jakiś czas wymieniać (np. filtrów). Warto też dokonać pewnego rozeznania w rynku i sprawdzić jakie możliwości oraz funkcje zaoferują nam poszczególne modele oczyszczaczy znanych producentów.

Sprawdź też: Symfonia dźwięku – Test soundbara Samsung HW-Q900A 7.1.2ch

Stadler Form Roger 2

Na samym początku w naszym zestawieniu urządzenie z nieco wyższej półki. Stadler Form Roger 2 to wysokiej klasy oczyszczacz powietrza, który zachwyca nie tylko designem. Nieźle prezentują się bowiem także jego możliwości. Producent zapewnia że sprzęt ów poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza w mieszkaniu o maksymalnej powierzchni 66m2 w normalnym trybie pracy, bądź też 39m2 gdy domownicy borykają się z problemami natury alergicznej. Moc oczyszczacza to 100W, natomiast jego współczynnik CADR to 465m3/h. Warto wspomnieć o tym, że obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna – dzięki zastosowaniu czytelnego panelu dotykowego. Możliwa jest jednak także obsługa z poziomu dedykowanej aplikacji. Informacje zamieszczone na stronie producenta wskazują, że zastosowany w przypadku prezentowanego oczyszczacza filtr HEPA wystarcza na 8-12 miesięcy użytkowania. Zakup kolejnego to wydatek rzędu około 300 złotych. Sam oczyszczacz kosztuje natomiast 1999 złotych.

Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011

Kolejny z produktów w naszym zestawieniu to Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011. Jest to tak naprawdę wielofunkcyjne urządzenie łączące zalety oczyszczacza i nawilżacza powietrza z czujnikiem czadu i funkcją aromaterapii w jednym. Producent postawił w przypadku tego urządzenia na wydajny system nawiewu 360 stopni, dzięki któremu już w 10 minut skutecznie pozbędziecie się do 99,97% zanieczyszczeń. Funkcja aromaterapii pozwoli nam odprężyć się po ciężkim dniu dzięki niesamowicie relaksującym olejkom eterycznym. Czujnik czadu natomiast ostrzeże nas, gdy w sezonie grzewczym w naszym mieszkaniu pojawi się niebezpieczeństwo zaczadzenia. Oczywiście Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011 oferuje możliwość sterowania za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Oczyszczacz wykorzystuje trzystopniowy system filtracji. Wymiana filtra, gdy już ulegnie on zużyciu, kosztować nas będzie 200 złotych. Za oczyszczacz Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011 trzeba natomiast zapłacić 1999 złotych.

Electrolux Pure A9 PA91-604GY

Electrolux Pure A9 PA91-604GY to naprawdę świetnie prezentujący się oczyszczacz który zachwyca swoim designem. Warto też wspomnieć, że imponująca jest wydajność jego pracy – 618 m3/h. Prezentowane urządzenie bez problemów poradzi sobie z zapewnieniem czystego powietrza na obszarze aż 129 m2. Produkt Electrolux zapewnia pięciostopniową filtrację oraz cichą pracę (szczególnie w trybie nocnym). Warto wspomnieć również o tym, że ów sprzęt uzyskał certyfikację ECARF oraz rekomendację Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Niestety zestaw filtrów dla tego oczyszczacza nie jest tani – kosztuje do 499 złotych. Za samo urządzenie natomiast trzeba zapłacić 1999 złotych.

Panasonic F-VXR90G-K

Urządzenie z wyższej półki za około 2600 złotych. W tej cenie jednak oferuje nam funkcje oczyszczania, nawilżania i odświeżania powietrza. Cechuje je wydajność 445,2 m3/h i możliwość skutecznego oczyszczania pomieszczeń o powierzchni do 66 m2. Na froncie urządzenia umieszczono czytelny i intuicyjny w obsłudze panel sterowania. Co ciekawe, producent deklaruje bardzo długą żywotność filtrów urządzenia – do 10 lat przy 8h pracy dziennie. Jednocześnie warto wspomnieć o wysokich kosztach wymiany wspomnianych – filtr HEPA kosztuje 500 złotych, węglowy 250 złotych, natomiast nawilżacza 300 złotych. Sprzęt od Panasonica jednak powinien sprawdzić się doskonale w każdym mieszkaniu. Z pewnością nie będziecie żałować wydanych pieniędzy.

Sharp FPJ30EUB

Sharp FPJ30EUB to jeden z tańszych oczyszczaczy powietrza w naszym zestawieniu. W cenie, wynoszącej 800 zł otrzymujemy możliwość trzystopniowej filtracji powietrza. Pracę wykonują filtry – HEPA 13, węglowy i wstępny. Ich maksymalna żywotność to dwa lata, a koszt wymiany jednego to około 130 złotych. Sharp FPJ30EUB mimo kompaktowych rozmiarów radzi sobie z oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 22 m2 i z maksymalną wydajnością 180 m3/h. Warto również wspomnieć o tym, że praca tego odświeżacza jest stosunkowo cicha.

Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL to jeden z najlepszych i najbardziej wydajnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na polskim rynku. Zapewnia trzystopniową filtrację powietrza w naszym lokum (filtry HEPA, wstępny PET i węglowy). Żywotność filtrów wynosi około 2 lata. Gdy przyjdzie moment ich wymiany, są one stosunkowo tanie w zakupie – za cały zestaw zapłacicie 199 złotych. Oczyszczacz od Toshiby może pracować w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 84 m2, a jego wydajność to aż 700 m3/h. Oczyszczacz został umieszczony na gumowanych kółkach, dzięki czemu nie uświadczycie problemów związanych z przemieszczaniem go z miejsca na miejsce. Za taki sprzęt trzeba zapłacić około 1500 złotych.

Sprawdź też: Najbardzej praktyczne gadżety do kuchni – nasze top 5!

Webber AP 9700W

Webber AP 9700W to ciekawy odświeżacz powietrza w rozsądnej cenie. Charakteryzuje go nowoczesny design oraz niezłe parametry pracy. Urządzenie zapewni czyste powietrze na maksymalnej powierzchni do 65 m2 z wydajnością 488 m3/h. Producent szczyci się siedmiostopniową filtracją – antybakteryjną, HEPA13, katalityczną, węglową, wstępną oraz ceramicznym filtrem do wody. Ponadto urządzenie emituje światło UV dodatkowo eliminujące zarazki. Sprzęt jest stosunkowo tani w eksploatacji. Zestaw 4 filtrów zamiennych kosztuje 199 złotych. Dodatkowo 69 złotych trzeba dopłacić za nowy filtr wodny. Samo urządzenie natomiast kosztuje 1200 złotych.

Philips Dual Scan AC3858/50

Kolejny wydajny odświeżacz powietrza w naszym zestawieniu. Wyposażony został w specjalny czujnik alergenów. Prezentowany oczyszczacz poradzi sobie z zapewnieniem klarownego powietrza na obszarze do 60 m2. Jego wydajność pracy to natomiast 500 m3/h. Warto wspomnieć o tym, że Philips zamontował na pokładzie swojego urządzenia podwójny czujnik laserowy, który skanuje powietrze 1000 razy na sekundę i wychwytuje do 99,97% szkodliwych dla nas pyłów i cząsteczek. Producent deklaruje, że filtr urządzenia powinien pracować wydajnie przez nawet trzy lata. Koszt zakupu kolejnego to około 280 złotych. Sam oczyszczacz natomiast kosztuje 2500 złotych.

Samsung AX60R5080WD/EU

Samsung AX60R5080WD/EU to oczyszczacz powietrza ze średniej półki cenowej. Jest to urządzenie cenione w naszym kraju – dzięki wysokiej jakości wykonania oraz możliwości oczyszczania powietrza na obszarze maksymalnie 60 m2. Wydajność pracy produktu Samsunga to natomiast 467 m3/h. Sprzętem możemy sterować za pośrednictwem cenionej aplikacji SmartThings. Wyposażony został w trzy filtry – HEPA 13, węglowy i wstępny. Gdy ulegną zużyciu, to zakup kompletu nowych wyniesie nas około 250 złotych. Zakup samego oczyszczacza natomiast wymusi na nas wydanie około 1500 złotych.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Na sam koniec pozostawiliśmy dla Was urządzenie iście niskobudżetowe. Xiaomi Mi Air Purifier 3H kosztuje bowiem około 599 złotych. W zamian oferuje nam trzystopniową filtrację. Producent postawił na filtry HEPA, węglowy i wstępny PET. Koszt zestawu, gdy wykorzystywany przez nas ulegnie zużyciu, to około 120 złotych. Produkt Xiaomi poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza na obszarze około 45 m2 z maksymalną wydajnością 380 m3/h. To zdecydowanie najbardziej opłacalny w zakupie oczyszczacz powietrza z naszego zestawienia.

A który spośród przedstawionych oczyszczaczy powietrza Wam najbardziej przypadł do gustu? A może macie własne typy? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!