Najbardzej praktyczne gadżety do kuchni – nasze top 5!

Kuchnia to jedno z tych miejsc w naszych domach i mieszkaniach, gdzie statystycznie spędzamy najwięcej czasu. Na pewno zastanawialiście się niejednokrotnie, jakie nietypowe gadżety do kuchni mogą być dla nas przydatne podczas przygotowywania ulubionych potraw. Postanowiliśmy wyszukać dla Was kilka najbardziej praktycznych, które naszym zdaniem mogą ułatwić Wam wykonywanie codziennych, kuchennych zadań!

Zaskocz rodzinę i znajomych praktycznymi gadżetami!

W XXI wieku kuchnia nie jest już tylko miejscem o przeznaczeniu czysto praktycznym, w którym zajmujemy się wyłącznie gotowaniem. Często spędzamy w niej czas z rodziną, znajomymi. Chcemy więc, by wyglądała niczym małe dzieło sztuki. Decydujemy się na zakup okazałych mebli i drogiego sprzętu AGD. O urodzie kuchni często decydują jednak detale, takie jak akcesoria kuchenne. Któż z nas nie widział na aranżacjach w Internecie ciekawych, wymyślnych wręcz wazoników, stojaków na noże czy inne naczynia? My dziś jednak zajmiemy się akcesoriami bardziej praktycznymi, które uczynią przygotowanie potraw jeszcze wygodniejszym.

Podgrzewany nóż do masła

Śniadanie przygotowujemy zazwyczaj w pośpiechu, przed wyjściem do pracy. Szybka kawa, kanapki i w drogę! Czy nie zdarzyło się Wam męczyć z rozsmarowaniem masła na pieczywie? Każdy chyba zna ten ból. W takich sytuacjach pomocny będzie podgrzewany nóż do masła. Tego typu akcesoria dzielimy na modele, które zasilane są poprzez akumulatorki i energię elektryczną, bądź też na noże dobrze przewodzące ciepło, wykonane na przykład z tytanu, które możemy rozgrzać w dłoniach już w kilkanaście sekund. Jeśli uwielbiacie świeży chlebek z masłem, to jest to akcesorium, które musi znaleźć się w Waszej kuchni!

Elektryczny korkociąg do wina

Któż z nas nie lubi spędzać długich, jesienno-zimowych wieczorów przy dobrym winie? Dla niektórych osób jednak siłowanie się z zakorkowaną butelką należy do sporych wyzwań. Z myślą o nich powstały elektryczne korkociągi do wina. Takie zestawy zasilane są często za pomocą wbudowanych akumulatorków oraz doposażone w ciekawe akcesoria – zatyczki do wina, nalewaka czy nożyka do usuwania folii. Elektryczny korkociąg wyciągnie korek szybko i sprawnie – do historii przejdą sytuacje w których uległ on wykruszeniu – i co gorsza – zanieczyścił nasz ulubiony trunek.

Miarka z wbudowaną wagą

Przygotowanie praktycznie każdej potrawy wymaga starannego odmierzenia jej składników. Co prawda mistrzowie kuchni często dodają je „na oko”, jednak osoby, które nie mają wprawy w gotowaniu czy pieczeniu powinny dokładnie stosować się do wytycznych podanych w przepisach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem pomocnym na co dzień jest miarka z wbudowaną wagą. Dzięki niej precyzyjnie odmierzymy zarówno odpowiednią ilość płynów, jak i składników sypkich. Dzięki temu, że mamy do czynienia z urządzeniem 2 w 1, nie będzie ono zajmowało zbędnego miejsca w naszej szafce.

Opiekacz wielofunkcyjny do kanapek

Kolejne akcesorium bardzo przydatne dla zabieganych osób. Ten wielofunkcyjny opiekacz pozwoli Wam na przygotowanie pysznych kanapek na ciepło w kilka chwil. Wystarczy, że wrzucicie do niego bułki, ulubione dodatki (jak warzywa, szynka, ser), jajko. W kilka chwil doczekacie się fantastycznego, ciepłego śniadania po angielsku. Gdy dorzucicie do niego ulubioną herbatę lub kawę, to taki zestaw z pewnością rano postawi Was na nogi i doda Wam energii na cały dzień – niezależnie od tego, czy pracujecie w terenie, czy może za biurkiem.

Inteligentny kosz na śmieci

Nie oszukujmy się – nikt z nas nie lubi sobie brudzić rąk przy opróżnianiu kosza na śmieci, prawda? Z myślą o takich codziennych czynnościach powstała koncepcja inteligentnego kosza na śmieci, która wdrożona została już przez niektórych producentów elektroniki użytkowej. Smart-kosze same otwierają wieko, gdy się do nich zbliżamy i powiadamiają nas, gdy przychodzi pora by wynieść nieczystości. Potrafią także w taki sposób zabezpieczyć worek ze śmieciami, by nic się z niego nie wysypało i by zniwelowane zostały wydostające się na zewnątrz nieprzyjemne zapachy. Myślę, że to kwestia czasu, by na rynek konsumencki trafiły urządzenia same segregujące za nas odpady!

A z jakich gadżetów Wy korzystacie na co dzień w kuchni? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!