Infinix pokazuje ładowanie 180 W – to będzie hit?

Infinix to producent smartfonów dopiero raczkujący na polskim rynku. Bardzo ważną dla niego kwestią w przeciągu najbliższych miesięcy będzie zjednanie sobie sympatii użytkowników Androida nad Wisłą. Jak się okazuje, producent będzie miał prawdziwego asa w rękawie – najszybsze ładowanie na rynku!

fot. Infinix

Najszybsze ładowanie na rynku?

Infinix zapowiedział właśnie, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek flagowca oferującego szybkie ładowanie Thunder Charge o mocy 180 W. Zapewni ono możliwość uzupełnienia energii urządzenia od 1% do 100% w zaledwie 8 minut. Brzmi niesamowicie, prawda? Jestem ciekaw jaki wpływ takie szybkie ładowanie będzie miało na żywotność ogniw montowanych na pokładzie smartfonów Infinix i jak szybko ich pojemność będzie ulegała degradacji.

„Po zeszłorocznej premierze urządzenia Concept Phone 160W z szybkim ładowaniem baterii rozwiązanie Infinix 180W Thunder Charge stanowi kolejny przełom w branży, jeśli chodzi o ultraszybką technologię ładowania. Infinix cały czas pracuje nad zwiększaniem dziennej wydajności w drodze ciągłego tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii szybkiego ładowania, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie niespotykany dotąd poziom wydajności i komfortu korzystania z urządzeń cyfrowych.” – Manfred Hong, Senior Product Director w Infinix.

Czytaj też: Xiaomi 12 Lite oficjalnie! Będzie hit?

Miejmy nadzieję, że uda się z czasem wypracować kompromis, jeśli chodzi o wpływ szybkiego ładowania na żywotność baterii. Jak ta kwestia będzie wyglądała w przypadku nadchodzącego flagowca Infinix? Tego dowiemy się, gdy przeprowadzone zostaną długoterminowe testy omawianego sprzętu.

Grafika tytułowa: Infinix