Inteligentny dom z marką Samsung – kilka technologii, które ułatwią codzienne obowiązki

W dzisiejszych czasach sprzęty gospodarstwa domowego, wykorzystujące zaawansowane technologie, stają się coraz bardziej powszechne. Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (AI) nie tylko usprawniają i przyspieszają codzienne czynności, ale także czynią je bardziej wygodnymi i intuicyjnymi. Przykładem są nowoczesne pralki, piekarniki oraz lodówki firmy Samsung, które zaskakują swoimi możliwościami i funkcjonalnością.

fot. Samsung

Pralki AI Control – inteligentne pranie

Jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń jest pralka AI Control od Samsung. Dzięki tej technologii pralka zapamiętuje najczęściej używane przez użytkownika programy prania i przesuwa je na początek listy, co oszczędza czas podczas wybierania opcji. Funkcja Optymalny AI na podstawie analizy wagi, rodzaju tkaniny i stopnia zabrudzenia automatycznie dostosowuje czas prania i ilość detergentu, co zapewnia optymalne efekty przy minimalnym zużyciu zasobów. Pralki Bespoke AI™ z technologią AI EcoBubble™ mogą dodatkowo zmniejszyć zużycie energii nawet o 70%.

fot. Samsung

Piekarniki i lodówki z AI – nowa jakość w kuchni

Równie imponujące są piekarniki AI Samsung, które wyposażono w kamerę i funkcję zdalnego monitorowania. Kamera AI Pro Cooking rozpoznaje, co znajduje się wewnątrz piekarnika, a funkcja Sense Inside sugeruje odpowiednie parametry pieczenia. Dzięki aplikacji SmartThings użytkownicy mogą kontrolować piekarnik zdalnie i otrzymywać powiadomienia, co minimalizuje ryzyko przypalenia potraw. Natomiast lodówki Bespoke AI i Family Hub oferują tryb AI Energy Mode, który uczy się wzorców użytkowania i optymalizuje zużycie energii. Dodatkowo lodówki Family Hub™ wyposażone są w ekran dotykowy, który może służyć jako centrum multimedialne i zarządzania domem, co czyni je idealnym wyborem dla entuzjastów nowoczesnych technologii.

Czytaj też: Kup głośnik Music Frame i otrzymaj praktyczny prezent!

Grafika tytułowa: Samsung