HP DeskJet 4220e – kompaktowa i niedroga drukarka wielofunkcyjna

Drukuje, kopiuje, skanuje w kolorze, wysyła faksy mobilne. Jest kompatybilna z usługą HP+ i Instant Ink, co pozwala zaoszczędzić do 70% na kosztach atramentu.

Jeżeli szukacie prostej i taniej drukarki do użytku domowego lub małego biura, HP DeskJet 4220e może być dobrym rozwiązaniem. To kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenie, które umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów oraz zdjęć ze smartfona, tabletu lub komputera. Obsługuje także HP+, inteligentny system drukowania, który automatycznie zamawia atrament, gdy ten się kończy, oraz Instant Ink, usługę subskrypcyjną, która dostarcza atrament pod nasze drzwi za stałą miesięczną opłatą. Ale zacznijmy od początku…

Zgrabna i nieduża

HP DeskJet 4220e ma kompaktową konstrukcję z białą, matową obudową z tworzywa sztucznego i czarnym panelem sterowania. Ma wymiary 26 x 39 x 17 cm i waży 4,82 kg, co czyni go jedną z najmniejszych i najlżejszych drukarek wielofunkcyjnych. Posiada tacę wejściową na 60 arkuszy z tyłu i tacę wyjściową na 25 arkuszy z przodu. Obie tace można złożyć, gdy nie są używane. Posiada również automatyczny podajnik dokumentów (ADF) na 35 arkuszy na górze, który umożliwia skanowanie i kopiowanie wielu stron bez konieczności ich ręcznego podawania.

Przeczytaj też: Drukarka HP Smart Tank 670 – cicha rewolucja w drukowaniu

Bezprzewodowa obsługa

Drukarka jest wyposażona w nieduży monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,2 cala i sześć przycisków obsługujących podstawowe funkcje, takie jak zasilanie, anulowanie, wznawianie, łączność bezprzewodowa, informacje i pomoc. Aby uzyskać dostęp do większej liczby ustawień i funkcji, należy skorzystać z aplikacji HP Smart lub interfejsu internetowego. Drukarka posiada z tyłu port USB, jednak przeznaczona jest głównie do pracy bezprzewodowej. Możemy podłączyć go do sieci Wi-Fi i drukować ze swoich urządzeń za pomocą AirPrint lub aplikacji HP Smart. Możemy też użyć aplikacji do skanowania dokumentów i zdjęć do telefonu, chmury lub poczty e-mail.

Usługi chmurowe

Jedną z bardzo praktycznych zalet drukarki HP DeskJet 4220e jest jej kompatybilność z HP+ i Instant Ink. HP+ to usługa oparta na chmurze, która zwiększa wydajność i bezpieczeństwo drukarki oraz zapewnia dostęp do wyjątkowych korzyści, takich jak 6-miesięczny bezpłatny dodatek Instant Ink, 2-letnia rozszerzona gwarancja oraz zaawansowane funkcje skanowania i drukowania. Natomiast Instant Ink to usługa subskrypcyjna, która automatycznie wysyła wkłady atramentowe w zależności od zużycia, dzięki czemu nigdy nie zabraknie nam atramentu. Planów do wyboru jest kilka, w zależności od zapotrzebowania. Subskrypcje można w dowolnym czasie anulować.

Przeczytaj też: HP ENVY Inspire 7200 All-in-One – Drukarka do domu i do biura

Jaka wydajność?

HP DeskJet 4220e drukuje z szybkością do 8,5 stron na minutę (str./min) w czerni i 5,5 str./min w kolorze. Wydrukowanie pierwszej strony zajmuje również około 15 sekund, a w przypadku zdjęć nieco dłużej. Tekst na papierze jest wyraźny i ostry, a kolory na papierze fotograficznym oferują całkiem dobrą jakość. Drukować możemy na papierze zwykłym, fotograficznym, broszurowym, kopertach i innych specjalistycznych papierach do drukarek atramentowych. Obsługiwane formaty nośników to: A4; B5; A6; Koperta DL, a obsługiwana gramatura nośników to: A4: Od 60 do 90 g/m²; koperty HP: od 75 do 90 g/m²; karty HP: do 200 g/m²; papier fotograficzny HP 10 x 15 cm: do 300 g/m².

Podsumowanie

HP DeskJet 4220e to niedrogie urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwia bezprzewodowe drukowanie, skanowanie i kopiowanie do użytku domowego lub małego biura. Jest niewielkie, łatwe w konfiguracji i obsłudze oraz dobrze współpracuje z atramentami HP+ i Instant Ink, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i uniknąć kłopotów związanych z atramentem.

Cena: 249 zł