Grill elektryczny na majówkę – jaki wybrać?

Nadchodząca majówka oraz piękna pogoda za oknami zachęcają nas do organizowania grillowania. Zwykle w takich sytuacjach wybieramy tradycyjne grille, które zapewniają wyśmienity smak naszym potrawom. W ostatnich latach coraz częściej sięgamy jednak po grille elektryczne, które są bardziej wszechstronne niż klasyczne grille. Możemy z nich korzystać w domu, na balkonie lub działce. Dania przygotowywane na grillu elektrycznym są zdrowsze i łatwiejsze do strawienia. Przed zakupem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze grillów elektrycznych.

fot. Daniel Hooper / Unsplash

Wybór grilla elektrycznego nie musi być trudny!

Grill elektryczny to sprzęt, który warto posiadać w swojej kuchni. Często charakteryzują go niewielkie rozmiary, co umożliwia łatwe przechowywanie. Jak działa taki grill? Działanie opiera się na grzałkach elektrycznych, które rozgrzewają się do wybranej temperatury, a następnie przekazują ciepło na płyty ceramiczne, teflonowe lub ruszt.

Grille elektryczne występują w różnych wariantach i rozmiarach. Warianty różnią się rodzajem powierzchni grzejnych. Możemy zdecydować się na model z płytą grzewczą, rusztem lub tzw. grillem raclette, który składa się z płyty grzejnej i mini-patelni. Co do rozmiaru, oczywiście możemy kupić duży stacjonarny grill ogrodowy, ale częściej wybieramy mniejsze i bardziej przenośne grille.

Dzisiaj skupimy się na wyborze takiego mniejszego, przenośnego modelu grilla.

Czytaj też: Gorenje Air Fryer – zdrowa alternatywa dla smażenia!

fot. Gastroback

Gastroback Design BBQ Advanced Control 42539

Gastroback Design BBQ Advanced Control 42539 to grill elektryczny z najwyższej półki. Charakteryzuje go moc 2000 W – pozwala ona na uzyskanie efektów grillowania podobnych do grilla węglowego. Urządzenie może być używane na dwa sposoby – w pozycji otwartej (jako grill tradycyjny) lub w pozycji zamkniętej (jako grill kontaktowy). Powierzchnia grillowania to tutaj aż 1632 cm2. Producent postawił na pojemny zbiornik na tłuszcz oraz dołączył do zestawu termometr pozwalający na kontrolowanie wewnętrznej temperatury mięsa. Cena tego grilla to 1299 złotych.

fot. DeLonghi

DeLonghi CGH1030D

DeLonghi CGH1030D to grill elektryczny z najwyższej półki. Charakteryzuje go moc 2000 W. Producent postawił tutaj na wymienne wkłady – do gofrów, płytę karbowaną oraz płytę płaską. Urządzenie dysponuje potężną powierzchnią grzewczą – 1702 cm2. Wyposażono je w dwa niezależne pokrętła do ustawiania osobnych temperatur na płytach. Do najciekawszych funkcji grilla należą funkcja przyrumieniania, opiekanie obustronne czy opiekanie panini. Ciekawostką jest wsparcie dla aplikacji mobilnej, która pozwala na wygodne zarządzanie pracą grilla oraz przeglądanie porad oraz przepisów związanych z grillowaniem. Cena prezentowanego grilla elektrycznego to 1269 złotych.

fot. Tefal

Tefal OptiGrill Elite GC750

Tefal OptiGrill Elite GC750 to jedno z ciekawszych urządzeń w naszym zestawieniu. Grill charakteryzuje moc 2200 W. Jest to sprzęt o budowie zamkniętej, wyposażony w płytę karbowaną o powierzchni roboczej 600 cm2. Mamy tu funkcję Automatic Sensor Cooking (dobierającą parametry pracy do produktów) oraz aż dwanaście programów automatycznych. Tłuszcz odprowadzany jest z grilla do dedykowanego pojemnika. Ruchome części urządzenia możemy bez problemów myć w zmywarce. Ciekawostką jest natomiast obecność na pokładzie grilla wskaźnika poziomu wysmażenia produktów. Cena takiego grilla to 1139 złotych.

fot. Gastroback

Gastroback 42523

Gastroback 42523 to wysokiej klasy grill otwarty o mocy 2000 W. Wyposażono go w ruszt Advanced Pro, który zapewnia oddzielnie regulowaną temperaturę na dwóch dużych powierzchniach do grillowania (1500 cm2). Zaletą urządzenia jest możliwość regulacji temperatury w sześciu zakresach – od 90 do 240°C. Gładka powierzchnia sprawdzi się doskonale przy przyrządzaniu dań takich, jak filety rybne, owoce morza, warzywa, naleśniki, tosty francuskie czy sadzone jajka. Część o fakturze karbowanej idealnie wypiecze kiełbasy, steki i burgery. Wytrącający się podczas pieczenia tłuszcz odprowadzany jest do specjalnego pojemnika. Cena prezentowanego grilla to 919 złotych.

fot. Gorenje

Gorenje KR1800SDP

Gorenje KR1800SDP to prosty, niedrogi grill elektryczny. Charakteryzuje go moc 1800 W. Jest to grill wyposażony w płytę karbowaną oraz płytę płaską pokryte nieprzywieralną warstwą – co ułatwia czyszczenie urządzenia po zakończeniu grillowania. Jego powierzchnia robocza to 782 cm2. Do atutów grilla należą nienagrzewający się uchwyt oraz czterostopniowy system regulacji temperatury. Jego cena to 329 złotych.

fot. Bosch

Bosch TFB 3302 V

Bosch TFB 3302 V to kolejny niedrogi grill elektryczny w naszym zestawieniu. Pracuje z mocą 1800 W i możemy go wykorzystywać zarówno w postaci otwartej, jak i zamkniętej. Grill bazuje na płycie karbowanej i charakteryzuje go imponująca powierzchnia robocza – 1364 cm2. Urządzenie oferuje nam dostęp do siedmiostopniowego regulatora temperatury oraz wydajnego systemu odprowadzania tłuszczu. Niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem jest możliwość mycia ruchomych części grilla w zmywarce. Cena to 289 złotych.

fot. Eldom

Eldom GK150 Flaat

Eldom GK150 Flaat to opłacalny w zakupie grill elektryczny o mocy 2000 W. Możemy korzystać z niego w postaci otwartej lub zamkniętej. Sprzęt bazuje na płycie karbowanej. Powierzchnia robocza prezentowanego grilla to 988 cm2. Na uwagę zasługują w jego przypadku funkcja opiekania obustronnego oraz sprawnie działający system odprowadzania tłuszczu do dedykowanego pojemnika. Za tak zaprojektowane urządzenie trzeba zapłacić 189 złotych.

fot. Łucznik

Łucznik TG-2018

Łucznik TG-2018 to najtańszy grill elektryczny w dzisiejszym zestawieniu. Cechuje go moc na poziomie 1600 W. Jest to grill bazujący na płycie karbowanej, powlekanej teflonem, co zapobiega przywieraniu. Jego powierzchnia robocza to 1000 cm2. Temperaturę pracy możemy regulować w zakresie od 120 do 220°C. Parametrami pracy grilla steruje się za pomocą intuicyjnego w obsłudze pokrętła. O statusie pracy urządzenia informują dwie przejrzyste kontrolki. Czerwona wskazuje, że grill się nagrzewa. Zielona natomiast, że jest gotowy do pracy. Za takie proste urządzenie trzeba zapłacić 179 złotych.

Grafika tytułowa: Pam Menegakis / Unsplash