Microsoft Designer oficjalnie!

Korzystaliście do tej pory z różnych aplikacji służących do projektowania grafiki? Mam tu na myśli rozwiązania takie, jak chociażby Canva. Microsoft przygotował dla nich godną alternatywę. Nazywa się Designer i wykorzystuje AI do tworzenia wysokiej jakości projektów. Co warto wiedzieć o nowej aplikacji?

Startują publiczne testy!

Microsoft Designer został dzisiaj udostępniony publicznie, na zasadzie otwartych testów. Z tego też powodu możecie zauważyć, że nie jest dostępny w języku polskim. Z aplikacji może skorzystać każdy posiadacz przeglądarki internetowej. Koncern z Redmond zapowiedział już jednak, że rozwiązanie doczeka się głębokiej integracji z Microsoft Edge.

Sztuczna inteligencja w Microsoft Designer przygotuje dla nas zaawansowane projekty na podstawie podawanych fraz. Wystarczy wpisać w polu tekstowym, co chcemy zaprojektować, a AI zajmie się przygotowaniem szablonów, które będziemy mogli wykorzystać w kolejnych fazach przygotowania pracy graficznej. Na tym polu Amerykanie z pewnością będą chcieli stale ulepszać aplikację Designer.

Czytaj też: Koniec akcesoriów z logo Microsoft?

Microsoft Designer dla ogółu użytkowników ma być dostępny za darmo. Warto jednak zaznaczyć, że osoby opłacające subskrypcję Microsoft 365 mają otrzymać dostęp do dodatkowych, ekskluzywnych funkcji pozwalających na rozwinięcie skrzydeł przy tworzeniu zaawansowanych projektów.

Grafika tytułowa: Microsoft