EZVIZ EB250A – oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji

Kompaktowy, przystępny cenowo oczyszczacz powietrza, który może być doskonałym wyborem dla osób poszukujących skutecznego rozwiązania w mniejszych mieszkaniach.

Jakość powietrza w naszych domach ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne nie tylko jesienią i zimą, gdy powietrze jest najbardziej zanieczyszczone, ale także wiosną i latem. Właśnie wtedy wzrasta ilość alergenów, takich jak pyłki roślin i trawa. Oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry HEPA mogą usuwać te alergeny z powietrza, co przynosi ulgę osobom z alergiami. Oczyszczacze powietrza eliminują również inne zanieczyszczenia, takie jak zarodniki pleśni, sierść zwierząt i kurz, które mogą pogarszać problemy z oddychaniem. Usuwanie alergenów i zanieczyszczeń z powietrza może pomóc w poprawie jakości snu, szczególnie w okresie letnim, kiedy upał i wilgotność mogą utrudniać spokojny sen. Wysoka koncentracja pyłków w powietrzu może powodować nasilenie objawów alergii. Oczyszczacze powietrza pomagają ograniczyć narażenie na pyłki, co jest korzystne dla alergików. No i w końcu oczyszczacze powietrza mogą również poprawić komfort termiczny w pomieszczeniach, filtrując powietrze i sprawiając, że czujemy się bardziej komfortowo, nawet w gorące dni. Warto pamiętać, że oczyszczacze nie zastępują klimatyzacji, ale są ważnym dodatkiem do utrzymania zdrowego i komfortowego środowiska wewnętrznego, szczególnie dla osób cierpiących na alergie.

Kompaktowy i lekki

EZVIZ EB250A to niedużych rozmiarów oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji. Jego nieduże wymiary 238 × 238 × 409 mm i waga 3,4 kg sprawiają, że idealnie pasuje do mniejszych pomieszczeń i jednocześnie jego przenoszenie w inne miejsce nie jest kłopotliwe. Urządzenie oferuje trójstopniowy proces filtracji, zapewniający ochronę przed zanieczyszczeniami i eliminujący nieprzyjemne zapachy wewnątrz pomieszczeń. Design jest bardzo prosty i stonowany, EZVIZ wykonany jest z szarego tworzywa sztucznego, od góry znajduje się wylot czystego powietrza. Obudowa jest estetyczna i ozdobiona perforacją, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, bo tędy jest zasysane powietrze do urządzenia.

Przeczytaj tez: Oczyszczacz powietrza nie musi być drogi! Oto Hama Basic! | CoNowego.pl

Sterowanie

Oczyszczacz posiada bardzo proste i zarazem intuicyjne sterowanie. Panel kontrolny w postaci kilku przycisków znajdziemy na jego górnej części. Pierwszy przycisk od lewej służy do włączenia generatora jonów, drugi to wyłącznik czasowy, trzeci – środkowy to zasilanie główne, czwartym regulujemy prędkość nawiewu, a ostatni to włącznik trybu automatycznego. Każdy przycisk został ozdobiony odpowiednim obrazkiem, który w jasny sposób informuje nas o jego funkcji. Do obsługi oczyszczacza nie potrzeba nawet instrukcji obsługi. EZVIZ posiada dodatkowo kolorowy wskaźnik LED, który wyświetlając odpowiednie kolory, informuje nas o jakości i zanieczyszczeniu powietrza.  

Trójstopniowa filtracja

Domowe oczyszczacze powietrza służą na wiele różnych sposobów i dlatego też posiadają rozbudowane systemy filtracji. Najczęściej stosuje się potrójną filtrację.  Filtr wstępny z siatki nylonowej odpowiada za pierwszy etap filtracji  i wychwytuje duże cząstki o wielkości 10–70 mikronów, takie jak ludzkie włosy, włókna czy kurz. Wszystko co jest mniejsze i niewidoczne gołym okiem zatrzymuje się dalej na filtrze HEPA H13. Zapewnia on drugi etap, który odfiltrowuje pyłki, pleśń, zarodniki roślin, sierść zwierząt i wszystkie cząsteczki o wielkości powyżej 0,3 mikrona. Dzięki temu usuwa 99,97% alergenów i zanieczyszczeń z powietrza. Ostatni to filtr z węglem aktywnym, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pochłania szkodliwe substancje, takie jak formaldehyd, benzen czy dym tytoniowy.

Przeczytaj tez: Zdrowe powietrze z oczyszczaczem Hoover! | CoNowego.pl

Generator jonów

EZVIZ EB250A posiada jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję, potrafi bowiem generować jony ujemne. Dzięki temu emituje jony, które redukują ilość unoszących się w powietrzu bakterii, zapewniając dodatkowy efekt oczyszczania. Dokładniej rozpisując ten proces, jonizacja powietrza to proces polegający na niwelowaniu ilości jonów dodatnich i uzdatnianiu go o większą ilość jonów ujemnych. Unoszące się w powietrzu pyły i bakterie są naładowane dodatnio, dlatego w zanieczyszczonym powietrzu można zaobserwować duże ilości jonów dodatnich. Jonizacja to proces, który ma na celu zneutralizowanie tych cząsteczek za pomocą wytworzenia jonów ujemnych. Aniony w dużych ilościach można spotkać w naturalnym środowisku, takim jak lasy, okolice wodospadów czy nad innymi zbiornikami wodnymi. Dzięki temu procesowi można poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, co jest szczególnie korzystne dla alergików i osób z problemami z układem oddechowym.

Podsumowanie

Ezviz EB250A to niedrogi i skuteczny oczyszczacz powietrza, który świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Choć nie ma zaawansowanych funkcji, jego kompaktowy rozmiar i dobra wydajność czynią go godnym uwagi. Potrójna filtracja w połączeniu z jonizatorem powietrza skutecznie oczyszcza powietrze, co przydaje się alergikom szczególnie o tej porze roku. Urządzenie pracuje cicho, a w trybie automatycznym jest zasadniczo bezobsługowe.

Specyfikacje i funkcje EZVIZ EB250A

  • CADR: 250 m³/godz.
  • Filtr HEPA H13
  • Generacja jonów ujemnych
  • Kolorowy wskaźnik LED sygnalizujący jakość powietrza
  • Dla pomieszczeń do 30 m²
  • Czujnik PM 2,5
  • Skuteczna filtracja: Filtr HEPA H13 usuwa do 99,97% drobinek unoszących się w powietrzu.
  • Cena: 599 zł