Nowości Dell stworzone z myślą o produktywnej pracy – widzieliśmy je!

Dell zaprezentowało dziś w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie swoje najnowsze rozwiązania dedykowane produktywnej pracy, wykorzystujące technologie z kategorii sztucznej inteligencji. Na zaproszenie amerykańskiego koncernu mieliśmy okazję wziąć udział w tym wydarzeniu i nie tylko bliżej przyjrzeć się samym komputerom, ale i posłuchać wystąpień przedstawicieli Dell oraz podyskutować na temat nowinek technologicznych.

Sztuczna inteligencja dla zwiększonej produktywności

Dell wprowadza rewolucję w przestrzeni pracy z najszerszą na rynku gamą komputerów osobistych wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). Nowe komputery AI są zaprojektowane z myślą o organizacjach i pracownikach, oferując nie tylko nowy poziom wydajności, ale również bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Prognozy wskazują, że liczba komputerów osobistych z jednostką przetwarzania neuronowego (NPU) wzrośnie z 50 milionów w 2024 roku do ponad 167 milionów w 2027 roku, co stanowi niemal 60% globalnego rynku komputerów osobistych. NPU stanowi kluczowy silnik obliczeniowy procesów AI, umożliwiając precyzyjne zadania i wyzwalając potencjał procesora oraz karty graficznej do innych zadań.

Dell Technologies oferuje najbardziej inteligentne, łatwe w zarządzaniu i bezpieczne komputery komercyjne na świecie. Ich nowa linia produktów, w tym laptopy Latitude i mobilne stacje robocze Precision, zapewnia klientom szeroki wybór komputerów z AI, od podstawowych modeli po ultra-premium. Właściciele komputerów Dell mogą teraz efektywniej współpracować dzięki wykorzystaniu procesora NPU do automatycznego kadrowania, rozmycia tła i śledzenia wzroku, co zwiększa wydajność energetyczną procesorów Intel Core Ultra i przedłuża czas pracy na baterii nawet o 38%. Tworzenie treści staje się szybsze dzięki rozdzieleniu przetwarzania AI pomiędzy procesor, procesor graficzny i NPU, co umożliwia generowanie obrazów AI pięć razy szybciej.

Komputery Dell zapewniają także bezpieczeństwo w hybrydowym środowisku pracy dzięki współpracy z firmami takimi jak CrowdStrike i Intel, umożliwiając kompleksowe wykrywanie zagrożeń bez opóźnień. W ramach zautomatyzowanych usług opartych na AI, firma Dell wprowadza nowe funkcje ProSupport Suite, które umożliwiają automatyczne rozwiązywanie problemów komputerowych, co zwiększa produktywność poprzez maksymalizację czasu pracy komputerów.

Najnowsze produkty Dell, takie jak seria Latitude, która zawiera również laptopy ultralekkie oraz mobilne i stacjonarne stacje robocze Precision, spełniają oczekiwania zaawansowanych użytkowników, zapewniając nie tylko wydajność, ale także niezawodność i innowacyjne rozwiązania, takie jak najbardziej inteligentne zestawy słuchawkowe w klasie.

Dzięki tym innowacjom Dell Technologies staje się liderem w dostarczaniu inteligentnych rozwiązań dla nowej ery pracy, zapewniając organizacjom i pracownikom narzędzia potrzebne do osiągnięcia pełnego potencjału w erze cyfrowej.

Dostępność

  • Latitude 7350 Detachable będzie dostępny w 2 kwartale 2024 r.
  • Precision 3280 Compact Form Factor dostępny od 12 marca 2024 r.
  • Mobilne stacje robocze Precision dostępne od 12 marca 2024 r.
  • Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024) dostępny w Chinach 29 marca, a w pozostałych krajach od 14 kwietnia 2024 r.
  • Pakiet ProSupport Suite dla komputerów PC z funkcją samonaprawy będzie dostępny na całym świecie pod koniec kwietnia 2024 r.
  • Usługi Digital Employee Experience dla GenAI są dostępne na całym świecie.
  • Usługi zarządzane w zakresie odświeżania urządzeń są dostępne w USA i regionie EMEA od 15 marca 2024 r.

Galeria zdjęć z wydarzenia:Czytaj też: Pamięć masowa Dell nowej generacji dla jeszcze lepszej obsługi AI