EZVIZ C6N – optymalna ochrona mieszkania?

Wyjeżdżając za miasto na weekend, czy chociażby na wakacje, często obawiamy się o to, czy ktoś nie włamie się do naszego mieszkania. Z tego właśnie powodu coraz chętniej stawiamy na domowy monitoring, dzięki któremu w każdej chwili możemy podejrzeć czy w naszym lokum wszystko w porządku. Przedstawicielem segmentu takich urządzeń jest EZVIZ C6N. Tak się składa, że sprawdziliśmy tą kamerę pod kątem monitoringu niewielkiego mieszkania.

Kilka słów o zestawie sprzedażowym

Kamera do monitoringu wewnętrznego EZVIZ C6N trafia do nas w stosunkowo skromnym zestawie sprzedażowym. Mamy tu samą kamerkę, uchwyt (dzięki któremu można kamerę zamocować na ścianie lub suficie) oraz kabel microUSB dedykowany zasilaniu urządzenia. Oprócz tego, w pudełku znajdziemy także papierologię – w tym instrukcję obsługi – która wyjaśni nam jak skonfigurować urządzenie. Oczywiście, jak na nowoczesną kamerę do monitoringu przystało, produkt EZVIZ możemy obsługiwać za pośrednictwem smartfona. Sprzęt współpracuje bowiem z dedykowaną aplikacją mobilną. Umożliwia ona również sprawną konfigurację kamery zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Zadowalająca jakość wykonania

EZVIZ C6N to sprzęt wykonany z plastiku. Trudno jednak wymagać więcej od urządzenia, które ma być po prostu gdzieś ustawione (lub zawieszone) i ma monitorować lokum pod naszą nieobecność. Sprzęt wyposażony został w obiektyw o rozdzielczości 2 MP nagrywający wideo w rozdzielczości Full HD przy 15 FPS. Ciekawostką jest obecność na pokładzie funkcji Night Vision, dzięki której możemy obserwować pomieszczenie także w nocy, gdy w pokoju panuje ciemność. W razie potrzeby jednak możemy doświetlić obraz za pośrednictwem dwóch diod. Nagrania z kamery mogą być zapisywane zarówno na karcie pamięci w standardzie microSD, jak i w chmurze oferowanej przez producenta (trzeba jednak regularnie opłacać subskrypcję).

Producent stawia na funkcjonalność!

Kamera do monitoringu EZVIZ C6N to bardzo uniwersalny sprzęt serwujący nam naprawdę wiele przydatnych funkcji, dzięki którym mieszkanie będzie bezpieczne podczas naszej nieobecności. Przede wszystkim warto wiedzieć, że sprzęt wyposażono w funkcję wykrywania ruchu. Po wykryciu poruszającego się obiektu kamera przechodzi w tryb rejestrowania obrazu i dźwięku. Obiekt, który pojawi się w polu widzenia kamery będzie śledzony przez urządzenie. My zostaniemy natomiast zaalarmowani. Włączony zostanie także podgląd na żywo pomieszczenia, w którym jest umieszczona kamera.

Testowana kamera doskonale „widzi” nawet w nocy!

Poza tym w każdej chwili możemy włączyć podgląd pomieszczenia i manualnie „rozglądać się” kamerą w celu upewnienia się, że w danym pomieszczeniu wszystko jest w porządku. Kamera została wyposażona we wbudowany mikrofon. Pozwala on na nasłuchiwanie dźwięków z danego pomieszczenia. Dzięki głośnikowi natomiast możemy prowadzić konwersację z osobami znajdującymi się w danym pomieszczeniu. Z Internetem urządzenie łączy się bezprzewodowo (Wi-Fi 4) bądź za pośrednictwem kabla.

Czytaj też: Netatmo Weather Station – kompaktowa stacja pogodowa dla Twojego domu!

W trakcie testów kamera EZVIZ C6N świetnie wywiązywała się ze stawianych przed nią zadań. Pozwalała na wygodne podglądanie tego, co w danej chwili działo się w mieszkaniu. Obraz rejestrowany przez urządzenie był klarowny i ostry. Niski klatkaż w niczym nie przeszkadza – od sprzętu tego typu nie oczekujemy, by nagrywało wideo na miarę smartfonów za tysiąc lub dwa tysiące złotych. Warto wspomnieć również o tym, że testowaną kamerę możemy w każdej chwili zdalnie wyłączyć – jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności.

Dobra aplikacja towarzysząca

Testowana kamera nie mogłaby sprawnie pracować, gdyby nie dedykowana aplikacja. To właśnie w jej ramach otrzymujemy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji urządzenia. Rozwiązanie nosi nazwę EZVIZ i używane jest do obsługi także innych urządzeń koncernu.

Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Już przy pierwszym uruchomieniu bardzo sprawnie przeprowadzi nas przez proces konfiguracji niani elektronicznej. Z poziomu ekranu głównego mamy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Możemy na przykład zrobić zdjęcie lub zarejestrować materiał wideo.

Możemy także rozmawiać z osobami, które znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co kamera. Zdecydowanie najbardziej istotnymi funkcjami jest dostęp do ustawień urządzenia oraz możliwość przeglądania nagrań i fotografii wykonanych za jego pośrednictwem. Co ciekawe, EZVIZ C6N może być obsługiwana poprzez asystentów głosowych. Aplikacja dostępna jest w Google Play i App Store.

Podsumowując…

EZVIZ C6N to całkiem przyzwoita kamera przeznaczona do prowadzenia monitoringu w domu lub w mieszkaniu. Oczywiście jest to sprzęt „na każdą kieszeń”, więc nie powinniśmy spodziewać się po nim możliwości rejestrowania filmów wideo wysokiej jakości. Materiały audiowizualne nagrywane za pośrednictwem EZVIZ C6N są czytelne – nawet jeśli w pomieszczeniu panują trudne warunki oświetleniowe. Jeśli zależy Wam na możliwości bieżącego podglądania co dzieje się w Waszym lokum, a na kamerkę nie chcecie wydać majątku, to propozycja od EZVIZ będzie doskonałym wyborem! Testowany sprzęt kosztuje 149,90 złotych.