Bose Sport Earbuds – słuchawki dla aktywnych

Słuchawki do uprawiania sportu to oddzielna kategoria produktowa, tak więc jeżeli lubisz słuchać muzyki podczas biegania, jazdy na rowerze lub uprawiania innych szalonych sportów, to jesteś we właściwym miejscu.

Pierwsze pytanie, które większość ludzi sobie zadaje, to czy do uprawiania sportów, potrzebne są specjalne słuchawki? To tak jak byśmy zapytali czy do gry w piłkę potrzebne są korki albo czy do biegania potrzebne są buty biegowe. Można obejść się bez specjalnego obuwia do piłki i biegania, ale z całą pewnością wpłynie to na nasz komfort ćwiczeń, długość treningu, doświadczenia z aktywności a finalnie na wynik końcowy. Krótko mówiąc… można, ale nasz ulubiony trening zamieni się w piekło zamiast przynieść nam ulgę i satysfakcję.

Urządzenia dedykowane

Bose Sport Earbuds to bezprzewodowe słuchawki True Wireless, które kierowane są do ludzi aktywnych. Zostały tak zaprojektowane, aby dobrze wyglądały, nie wypadały z ucha, były odporne na warunki atmosferyczne i oferowały dobry dźwięk. Są przede wszystkim małe, wygodne oraz wyposażone w specjalny silikonowy uchwyt, który zapobiega wypadaniem słuchawek podczas skoków i biegania. Mieszczą się w muszli ucha i dzięki wymiennym wkładkom trzymają się na swojej pozycji. Są też odporne na deszcz, pot i wilgoć z ochroną na poziomie IPX4, ale nie możemy w nich pływać w basenie.

Przeczytaj też: Słuchawki Jabra Evolve2 75 – najlepszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do pracy | CoNowego.pl

Klasyczny design i wygodna obsługa

Cała konstrukcja BSE wykonana jest z matowego plastiku, który jest miły w dotyku, nie ślizga się nawet w mokrych palcach i wygląda bardzo porządnie. Jak to w przypadku marki BOSE, słuchawki prezentują się świetnie i noszenie ich w uszach jest niczym noszenie biżuterii. Być może zabrzmi to dziwnie, ale chce się je mieć w uchu. Na ich zewnętrznej obudowie znajdują się panele dotykowe, którymi sterujemy urządzeniem. Dwuklik na prawej słuchawce uruchamia muzykę i odbiera połączenia telefoniczne lub zatrzymuje i rozłącza rozmowę. Przytrzymanie dłużej i puknięcie odrzuca połączenie. Muśnięcie palcem z góry na dół i odwrotnie pozwala sterować głośnością. Uwaga! Tę funkcję trzeba ręcznie odblokować w aplikacji mobilnej. Na lewej słuchawce możemy aktywować wybrane funkcje jak obsługa głosowa lub uruchomienie serwisu Spotify.

Etui ładujące

W opakowaniu znajdziemy dwie słuchawki Bose Sport Earbuds z zamontowanymi średnimi końcówkami oznaczonymi rozmiarem 2, etui z baterią, dodatkowe małe i duże silikonowe końcówki oznaczone odpowiednio rozmiarami 1 i 3, przewód ładowania USB-C i przewodnik szybkiego startu. Etui ładujące pełni dodatkowo rolę pudełeczka do przechowywania akcesorium. Jest w kolorze słuchawek, które występują w morskiej zieleni, czerni i szarości. Aby etui pozostało zawsze czyste, warto umyć słuchawki po każdym treningu wilgotną szmatką i osuszyć przed włożeniem do ładowania.

Czas pracy

Bose Sport Earbuds mają pasywną redukcję szumów, podobnie jak w poprzednich modelach przeznaczonych dla sportowców, producent nie implementuje z premedytacją systemu ANC, aby każdy, kto uprawia sport, nie stracił kontroli nad otaczającym go światem. Szanuje to podejście, bo nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż pędzący niczym pocisk rowerzysta ze słuchawkami z ANC w uszach. Silikony delikatnie wygłuszają hałas, ale cały czas słyszymy otaczający nas świat. W pełni naładowana bateria starczy na pięć godzin treningu, a jeżeli ktoś stwierdzi, że potrzebuje jeszcze więcej ćwiczeń to, 15 minutowe doładowanie wystarczy na dodatkowe dwie godziny pracy.  

Przeczytaj też: Nowe słuchawki dokanałowe HTC ważą zaledwie 5 gramów | CoNowego.pl

Gra muzyka

Wrażenia ze słuchania muzyki są bardzo dobre i pewnie nie jest to zaskoczeniem dla nikogo, kto choć raz miał do czynienia z marką BOSE. Producent wyznaczył wysoką poprzeczkę swoimi produktami i w pewnym sensie wyznacza trendy zarówno pod kontem designu jaki jakości dźwięku. Muzyka w wykonaniu Bose Sport Earbuds brzmi do tego stopnia dobrze, że wielką przyjemność sprawiło mi też słuchanie muzyki bez uprawiania sportów. Dobrze sprawowały się też podczas zwykłych rozmów telefonicznych.

W sumie…

Bose Sport Earbuds to słuchawki dla aktywnych, więc jeżeli potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do treningów, to będziesz zachwycony. Design, materiały z jakich słuchawki zostały wykonane, a finalnie dźwięk są na najwyższym światowym poziomie. Bateria wystarczy na wiele treningów, a w połączeniu z etui nawet do 15 godzin pracy. Wielkim atutem jest też odporność na pot i wilgoć. Cena to 899 zł

ZaletyWady
Małe, lekkie, wygodnePrzeszkodą w zakupie może być wysoka cena
Fantastyczny dźwięk
Silikonowe gumki z haczykiem