Słuchawki Jabra Evolve2 75 – najlepszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do pracy

Wyposażono je w system aktywnego i pasywnego tłumienia hałasu, 8 strategicznie rozmieszczonych mikrofonów, baterię pozwalającą na 24 godziny pracy oraz nieprzyzwoicie wygodne poduszki w nausznikach.

Rodzina Jabra Evolve składa się z najmniejszych i kompaktowych Evolve2 30 i Evolve2 40, Evolve2 65, z modelu Evolve2 85, który jest największym oferowanym zestawem, do tego z całego szeregu Evolve bez 2 w nazwie oraz Evolve2 75, czyli najnowszego zestawu słuchawkowego, który zaprojektowano z myślą o pracy hybrydowej. Inżynierowie z Jabra opracowali optymalne słuchawki do pracy zdalnej, które oferują pasywne tłumienie hałasu, system aktywnego tłumienie szumów ANC doskonale odcinający nas od wszelkiego rodzaju niechcianych dźwięków, a także absolutnie rewelacyjny system 8-miu mikrofonów, który razem z procesorem AI, izolują nasz głos, wycinając wszystkie inne szumy lub odgłosy. Niespodzianek jest o wiele więcej, ale zacznijmy od początku.

Szyk & szok

Korzystam ze słuchawek Jabra od lat – zarówno z tych dokanałowych Jabra Elite 65 jak i nausznych Jabra Elite 85h i muszę powiedzieć, że bardzo cenię sobie tę markę, ponieważ nigdy nie chodzą na skróty. Nigdy nie idą na żaden kompromis, a każdy ich nowy produkt jest zawsze dopracowany do perfekcji, wykonany z dobrej jakości materiałów, bardzo dobrych podzespołów i zawsze wygląda pięknie. Nie inaczej jest z najnowszym zestawem Evolve2 75, którego innowacyjny design, lekka konstrukcja i przewygodne pianki w nausznikach, wprowadzają nowy standard na rynku bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do pracy zdalnej.

Przeczytaj też: Bose Noise Cancelling 700 – recenzja słuchawek z aktywną redukcją szumów | CoNowego.pl

Innowacyjna konstrukcja

Jabra Evolve2 75 to zestaw bardzo lekki i aksamitny w dotyku. Wykonano go z bardzo dobrych jakościowo materiałów takich jak delikatna syntetyczna skóra, lekka i wytrzymała stal oraz matowe czarne tworzywo sztuczne. Co jest istotne, nauszniki są wielkości ucha, przylegają do niego, a nie do głowy wkoło ucha. Dzięki temu ucho jest dobrze wentylowane i mimo skórzanych nauszników nie grzeje się ani nie poci. Niby taki mały detal, ale o jak wielkim znaczeniu. W nausznikach zastosowano podwójną konstrukcję miękkich pianek, które dopasowują się i dokładnie przylegają do małżowiny. I muszę to głośno powiedzieć, że tak dobrych, delikatnych i miękkich nauszników dawno nie widziałem. Aluminiowy pałąk okalający naszą głowę rownież niemal w całości pokryty jest pianką i skórą. Jest sprężysty, ale delikatny. Pracowałem w słuchawkach bite osiem godzin i nie odczułem ani razu dyskomfortu. Mało tego, gdy skończyłem pracę, to podłączyłem się do telewizora i oglądałem jeszcze długo filmy na Amazon Prime Video i Netflix.

Sterowanie

Rozmieszczenie przycisków na zestawie słuchawkowym jest dość łatwo zapamiętać. Znajdziemy tu tylko kilka najważniejszych przełączników, które odpowiadają za podstawowe funkcje. Więcej ustawień znajdziemy w aplikacji mobilnej. Na lewym nauszniku jest przełącznik zasilania, który odpowiada też za sparowanie z komputerem, TV lub smartfonem. Obok jest przycisk ANC. Na prawym nauszniku jest sterowanie głośnością a między nimi dodatkowy przycisk funkcyjny. Na zewnętrznej obudowie nausznika w samym środku jest przycisk dedykowany MS Teams, którym także możemy odbierać połączenie telefoniczne. W obudowie prawej słuchawki znajduje się rozkładane ramię z mikrofonem, którego otwarcie powoduje także odebranie połączenia.

Jeszcze więcej możliwości

Aplikacja mobilna Jabra Sound+ umożliwia personalizację zestawu. Możemy przy jej pomocy zlokalizować słuchawki na mapie, ustawić podstawowe funkcje (Audio Experience, Call Experience czy Headset configuration), skorzystać z korektora dźwięku, wybrać presety audio pod kątem słuchania różnych rodzajów muzyki lub rozmów, sterować natężeniem ANC, a także aktualizować firmware i przypisać przyciskom nowe funkcje. Opcji jest dużo więcej, ale pozostawiam to już tym, którzy lubią ingerować głęboko w ustawienia.

Wygodne i praktyczne

Słuchawki zostały wyposażone w kilka bardzo praktycznych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z nich. Jabra Evolve2 75 mają bardzo przydatną funkcję HearTrough, dzięki której możemy rozmawiać z osobami znajdującymi się obok nas, bez zdejmowania słuchawek z uszu. Funkcja ta nie wymaga nawet rozłożenia ramienia z mikrofonami. Wystarczy wcisnąć na lewym nauszniku przycisk ANC Off i automatycznie uruchomi się system mikrofonów. Przydaje się to dosłownie na każdym kroku. W biurze, gdy ktoś nas zagada, w domu, gdy do drzwi zapuka kurier lub w kawiarni lub sklepie przy kontakcie ze sprzedawcą. Inną, przydatną funkcją jest On-ear detection. Czujniki w nausznikach wiedzą, kiedy korzystamy ze słuchawek. Dlatego, gdy zdejmiemy je podczas spotkania, wtedy automatycznie wyłączą się i wyciszą mikrofon. W trakcie oglądania filmów na VOD, po zdjęciu ich z głowy filmy zatrzymują się. Dzięki temu chronimy naszą prywatność, nie przegapimy żadnej ważnej sceny z filmu i nie rozładujemy baterii, nie korzystając ze słuchawek.

Przeczytaj też: W tych słuchawkach eksploduje ci głowa – Razer Kraken V3 HyperSense | CoNowego.pl

Stacja dokująca

Jabra Evolve2 75 możemy kupić jako samodzielny zestaw słuchawkowy lub w zestawie ze stacją dokującą. Stacja to stalowy, ciężki i stabilny krążek, na którym spoczywają słuchawki leżąc na lewym nauszniku, ale pionowo. Pomysł jest doprawdy świetny, bo same słuchawki są tak ładne, że w tej, pionowej pozycji prezentują się na docku, jak małe dzieło sztuki. Słuchawki stoją u mnie na regale z książkami wśród aparatów i innych gadżetów i za każdym razem, gdy widzi je ktoś z moich znajomych po raz pierwszy, to zadaje pytanie właśnie o nie.

Długodystansowiec

W pełni naładowane słuchawki pracują długo. Wyłącznie do słuchania muzyki wystarczą na… uwaga… 36h. Do pracy zdalnej na 24h, a 15 minut ładowania, daje nam dodatkowo 4h pracy. W praktyce po prostu nie pamiętamy ostatniego ładowania, ponieważ rzadko używamy słuchawek aktywnie przez pełne 8h w pracy. Zakładając, że pracujemy te 8h, to słuchawki wystarczą na 3 dni, ale wliczając przerwy na posiłki i inne aktywności nie wymagające zestawu, mogą one wystarczyć nawet do 5 dni bez ładowania.

Podsumujmy

Zestaw słuchawkowy jest co prawda przeznaczony do pracy zdalnej i nadaje się do niej jak żaden inny, ale dodatkowo, dzięki bardzo praktycznym rozwiązaniom, innowacyjnym funkcjom, a także niestandardowej konstrukcji bardzo dobrze sprawdzają się także podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i rozmów telefonicznych. Sprawdziłem je w ekstremalnie trudnych warunkach i muszę powiedzieć, że mikrofony poradziły sobie rewelacyjnie w: ryczącym wagonie metra, przy głośnej i ruchliwej ulicy w centrum miasta i podczas bardzo wietrznego spaceru. Zaskakujące jest to, że przy dużym wietrze, mój rozmówca słyszał jedynie mój głos. Testowałem dziesiątki słuchawek, ale żadne z nich nie zdały tego testu mikrofonów, tak jak Jabra Evolve2 75.

ZaletyWady
Aktywny i pasywny system redukcji szumówBrak
Rewelacyjny system 8miu mikrofonów
Funkcje Heartrough i On-ear detection
24 godziny pracy na jednym ładowaniu
Lekka, delikatna konstrukcja ze świetną wentylacją ucha
Premium design