Sony INZONE H9 – flagowe słuchawki gamingowe

Rozmiar ma znaczenie, szczególnie jeżeli chodzi o słuchawki nauszne. Dowodem na to są flagowce SONY dla graczy, które debiutują serią INZONE.

SONY wreszcie po wielu latach podjęło męską decyzję i stworzyło całą serię słuchawek gamingowych INZONE: budżetowe H3, średniaki H7 i te najbardziej zaawansowane technologicznie H9. Zastanawiający jest fakt, że wcześniej firma nie miała w swoim portfolio podobnego produktu, mimo tego, że samych słuchawek produkuje dość sporo w każdym niemal segmencie. Ale stało się i nareszcie przyszedł czas na graczy. Co prawda długo trzeba było czekać, ale powiem krótko… warto było.

Lotniczy sznyt

INZONE H9 to duże, bezprzewodowe słuchawki z systemem redukcji szumów, zamontowanym na stałe mikrofonem na opuszczanym ramieniu z nadajnikiem 2,4 Ghz do USB-A, który ma przełącznik między konsolą i komputerem PC. Konstrukcja mimo dużych rozmiarów jest lekka, ponieważ w 90% została wykonana z plastiku. Jest to zaletą, ale i wadą, ponieważ przy napięciach słychać charakterystyczne trzaski. Brak stalowego pałąka sprawia, że słuchawki są bardziej narażone na uszkodzenia. Wyglądem INZONE H9 przypominają słuchawki używane w samolotach i helikopterach. Jest to kolejny dobry znak, bowiem nauszniki są wystarczająco duże, żeby zakryć całkowicie nasze uszy i dzięki temu przylegają szczelnie do głowy. Poduszki wykończone są miękką pianką i syntetyczną skórą, która bardzo dobrze izoluje dźwięki zewnętrzne i wspomaga tym samym ANC, ale przy cieplejszych dniach/nocach robi się na uszach gorąco. Całe nauszniki regulowane są na pałąku w każdą stronę, dopasowując się do każdej głowy. Mikrofon jest zamontowany z lewej strony na stałe i aktywuje się dopiero w po opuszczeniu go w dół.

Co, gdzie, jak

Na lewej słuchawce, na obudowie znajduje się rolka do regulacji głośności, fizyczny przycisk od ANC, gniazdo ładowania USB-C oraz dodatkowe mikrofony szczelinowe. Na prawej znajdziemy przycisk zasilania, sparowania Bluetooth i to jest druga możliwość podłączenia słuchawek do komputera lub telefonu, oraz przycisk Game/Chat, którym przełącza się ze sterowania głośności gry na miksowanie komunikacji głosowej np. w Discord. Mikrofon, jak już wspomniałem jest na stałe zamontowany w obudowie lewego głośnika, znajduje się na ruchomym ramieniu, a dodatkowo, samą końcówkę możemy wyginać w każdą stronę, żeby dopasować sobie optymalną pozycję. Główny pałąk wykonany jest z białego, matowego plastiku ze stalowym wzmocnieniem w postaci cienkich drucików. Kolorystyka INZONE H9 nawiązuje do PS5, dominują tu kolory biały, czarny z niewielkim akcentem niebieskiego w postaci diody LED u zbiegu mocowania pałąka w słuchawkach.

Przeczytaj też: ASUS ROG Fusion II 500 – flagowe słuchawki dla graczy | CoNowego.pl

Sposoby sparowania

INZONE H9 to słuchawki w 100% bezprzewodowe i nie posiadają nawet gniazda typu Jack. Zapewne zostały stworzone z myślą o PS5, ale równie dobrze pasują do każdego, innego urządzenia jak komputer, PC lub konsola. Słuchawki można podłączyć do zewnętrznych źródeł dźwięku na dwa sposoby: nadajnik 2.4 Ghz i Bluetooth, przy czym nadajnik nie wymaga żadnej konfiguracji i oferuje szybszy strumień danych i mniejsze opóźnienia, co gracze szczególnie docenią. Specjalny nadajnik wpina się w port USB-A. Na boku ma przełącznik pomiędzy PS i PC. Niestety sam nadajnik jest ogromny i rozmiarem przypomina pierwsze pendrivey. Powoduje to dość duże niebezpieczeństwo uszkodzenia go. Grając na laptopie z pozycji fotela, nadajnik niebezpiecznie wystaje z komputera na dobre 3cm. Bardzo łatwo jest go ułamać.

Technologia

Oprócz odważnego wzornictwa i dużej wygody, słuchawki zostały wyposażone w wiele systemów optymalizacji dźwięku. Sercem każdego głośnika są 40 mm przetworniki, które dzięki specjalnie ukształtowanym membranom świetnie odtwarzają zarówno niskie jak i wysokie częstotliwości. Istnieje możliwość precyzyjnego ustawienia i personalizacji dźwięku 360 stopni z pomocą aplikacji mobilnej 360 Spatial Sound Personalizer. W tym celu aplikacja wykonuje zdjęcia naszych uszu i wykonuje szereg pomiarów, by następnie zaproponować optymalne dla nas ustawienia. Różnica faktycznie jest, warto spróbować. Aby w pełni skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw w słuchawkach dostępna jest w aktywna redukcja szumów ANC. Sterujemy nią przy pomocy przycisku na lewej słuchawce w trzech trybach: pełnego wyciszenia, częściowego i Ambient, który przekazuje dźwięki z zewnątrz wykorzystując wszystkie mikrofony.

Podsumujmy

INZONE H9 to pierwsze gamingowe słuchawki bezprzewodowe od SONY. Są duże, lekkie i komfortowe. Prawdę mówiąc są to jedne z najwygodniejszych zestawów dla graczy jakie miałem na głowie. Spędziłem w nich wiele godzin, pracując, grając i oglądając filmy i musze przyznać, że byłem zaskoczony, że nie uwierają głowy. Dzięki nadajnikowi podłączanie do PC lub konsoli polega na włożeniu nadajnika w USB. Minusem jest niestety duży rozmiar nadajnika, który narażony jest na wyłamanie oraz zbyt niski skok przycisków na obudowie, które są zbyt mało wystające, a zwykle obsługujemy je bezwzrokowo. Zabrakło mi też wymiennych wkładek. Słuchawki kosztują 1399 zł, a co jak zniszczą się poduszki?

Przeczytaj też: Logitech Aurora G735 – słuchawki gamingowe dla niej | CoNowego.pl

Specyfikacja SONY INZONE H9

 • Łączność: Bezprzewodowe
 • Rodzaj łączności: Radiowo, Bluetooth 5.0
 • Budowa słuchawek: Nauszne zamknięte
 • System audio: Wielokanałowy 7.1 – wirtualne
 • Redukcja hałasu: Aktywna – ANC
 • Średnica membrany: 40 mm
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 5 ~ 20000 Hz
 • Regulacja głośności: Tak
 • Wbudowany mikrofon: Tak, przy słuchawce
 • Odłączany mikrofon: Nie
 • Typ mikrofonu: ECM
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 8000 Hz
 • Złącze: USB typu-C – 1 szt.
 • Zasięg: do 10 m
 • Czas ładowania: 10 min ładowania = 1h pracy
 • Maksymalny czas pracy: do 32 h
 • Certyfikat Discord
 • Waga: 330 g
 • Cena: 1399 zł

ZaletyWady
Ciekawy designBrak opcji przewodowej
Duża i komfortowa konstrukcjaZa duży rozmiar nadajnika radiowego
Dobra jakość dźwiękuBrak możliwości wymiany nauszników
System ANC
Kompatybilność PC i PS
Dedykowana aplikacja do konfiguracji na PC