Nowości od Ubisoft – gracze będą zadowoleni?

Ubisoft Forward 2024, które miało miejsce 10 czerwca, przyniosło fanom gier wiele ekscytujących nowości. Podczas prezentacji ujawniono nowe fragmenty rozgrywki z nadchodzących tytułów, zapowiedziano nowe gry oraz podsumowano, co czeka nas w uznanych już seriach.

Star Wars Outlaws™

Jednym z głównych punktów programu była prezentacja kolejnego zwiastuna Star Wars Outlaws™. W nowym materiale Kay Vess udaje się na Tatooine, aby wyśledzić doświadczonego rewolwerowca, który może pomóc jej ulepszyć umiejętności posługiwania się blasterem. Aby przetrwać w złotym wieku podziemi, Kay musi zdobyć nowe umiejętności od ekspertów rozsianych po całej galaktyce. Film pozwala również zajrzeć do Mos Eisley – legendarnego miasta pełnego szumowin i nikczemników, które zostało wiernie odtworzone i rozszerzone w grze, dając fanom dostęp do wcześniej niewidzianych obszarów tego kultowego miejsca. Star Wars Outlaws zadebiutuje na Xbox Series X|S, PS5 i PC 30 sierpnia, z możliwością wcześniejszej gry od 27 sierpnia dla posiadaczy edycji Gold, Ultimate lub subskrypcji Ubisoft+ Premium.

Assassin’s Creed Shadows

Kolejnym dużym ogłoszeniem było Assassin’s Creed Shadows, które ma premierę zaplanowaną na 15 listopada. Podczas Ubisoft Forward pokazano rozszerzoną sekwencję rozgrywki, w której zaprezentowano grywalne postacie Yasuke i Naoe, posiadające unikalne style walki. Yasuke wyróżnia się szybkością i siłą, podczas gdy Naoe korzysta z technik skradania się i różnych narzędzi do eliminacji wrogów. Film pokazał również dynamiczny świat feudalnej Japonii z realistycznymi zmianami pór roku i warunków pogodowych, które wpływają na rozgrywkę.

Czytaj też: To koniec polskiego oddziału Ubisoft?

Grafika tytułowa: Ubisoft