Dragon Age: Straż Zasłony – premiera już jesienią!

Electronic Arts Inc. i BioWare zaprezentowały nowy zwiastun filmowy, przedstawiający zupełnie nową obsadę towarzyszy, którzy dołączą do graczy w ich podróży przez Dragon Age: Straż Zasłony – nową, jednoosobową grę RPG osadzoną w świecie fantasy, dostępną na PlayStation® 5, Xbox Series X|S i PC już jesienią tego roku.

Kolejna odsłona kultowej serii

Dragon Age: Straż Zasłony rozwija kluczowe elementy serii, oferując emocjonującą przygodę z bogatą fabułą, a także płynną i strategiczną walkę, towarzyszy i braterstwo oraz wybory, które mają znaczenie. Oficjalna prezentacja rozgrywki, obejmująca ponad 15 minut materiału z początkowych etapów gry, odbędzie się we wtorek, 11 czerwca o godzinie 17:00 czasu polskiego (CEST) na kanale YouTube Dragon Age.

W tej nowej odsłonie cenionej sagi, gracze wcielą się w Rooka, nowego, w pełni spersonalizowanego bohatera Dragon Age, który walczy na pierwszej linii frontu wraz z niezwykłym zespołem bohaterów znanych jako Straż Zasłony. Współpraca z towarzyszami jest kluczowym elementem gry, a każdy z nich wnosi własne historie, motywacje i unikalne drzewka umiejętności. W tej opowieści, która na zawsze zmieni losy Thedas, Rook musi zebrać zespół i budować relacje, które pozwolą mu stać się liderem, na którego inni będą mogli liczyć.

„Dragon Age: Straż Zasłony zawiera jedne z najbardziej rozbudowanych wątków fabularnych w historii Dragon Age, obejmujący romanse, tragiczne straty i skomplikowane wybory, które wpłyną na relacje graczy oraz na losy Straży Zasłony” – powiedział John Epler, Creative Director gry. „Narracja BioWare wyróżnia się w każdym rozdziale tej przygody. Jesteśmy podekscytowani, że fani oraz nowi gracze będą mogli doświadczyć tej szczegółowo opracowanej, skupionej na postaciach opowieści, tak mocno zakorzenionej w DNA naszego studia”.

Czytaj też: Nowości od Ubisoft – gracze będą zadowoleni?

Grafika tytułowa: EA