To koniec polskiego oddziału Ubisoft?

Ubisoft to obecnie jedno z najważniejszych studiów zajmujących się produkcją i dystrybucją gier komputerowych. Tytuły z jego portfolio są szeroko dostępne m.in. w Polsce. Do tej pory nad Wisłą funkcjonował także oddział francuskiego koncernu. Jak się jednak dowiedzieliśmy, już wkrótce się to zmieni.

Jakie są powody decyzji?

Nie oszukujmy się – chodzi głównie o redukcję kosztów. Na świecie cały czas wzmaga się kryzys post-covidowy i nawet największe koncerny o wielomiliardowych budżetach muszą zaciskać pasa oraz szukać oszczędności. Tak jest też w przypadku Ubisoft. Według nieoficjalnych informacji, obowiązki do tej pory wykonywane przez polski oddział Ubisoft ma przejąć zewnętrzna agencja, co ma być tańszym rozwiązaniem.

Ubisoft to bardzo rozpoznawalna marka. Odpowiada za tak cenione serie gier jak Far Cry, Watch Dogs czy chociażby Assassin’s Creed. To, że Ubisoft zwija polski oddział studia oznaczać może jedno – nawet branżę gier komputerowych czekają poważne problemy z powodu kryzysu. Miejmy nadzieję, że napięta sytuacja gospodarcza nie przełoży się na odwlekanie w czasie premier wyczekiwanych przez nas gier.

Czytaj też: Oto ultralekka mysz od Razer!

A czy Wy macie ulubione produkcje od Ubisoft? Ja w najbliższym czasie mam zamiar ograć Tom Clancy’s The Division. Dajcie znać w komentarzach które produkcje trafiły najbardziej w Wasze gusta.

Grafika tytułowa: Ubisoft