Na te gry czekamy w drugiej połowie 2021 roku – nasze top 5 dla PC!

Bieżący rok zaraz dobije do połowy. Doczekaliśmy się już w 2021 kilkunastu ciekawych premier, jeśli chodzi o gry komputerowe. To jednak nie koniec! Nadchodzące miesiące bowiem to czas, w którym na rynku pojawią się kolejne, ważne dla wielu z nas tytuły. Będą to zarówno kontynuacje znanych nam serii, remastery hitów sprzed lat, czy też zupełne nowości, z którymi wiążemy ogromne nadzieje. Z tego powodu postanowiliśmy wybrać dla Was pięć najgorętszych premier dla pecetów na nadchodzące miesiące, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Są to produkcje należące do różnych kategorii, więc wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jesteście gotowi? No to zaczynajmy!

Diablo II Resurrected

Zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji na rok 2021. Chyba nie muszę Wam jej przedstawiać. Przy Diablo II sam zawaliłem niejedną nockę 20 lat temu. I myślę, że podobne wspomnienia związane z tym tytułem ma wielu spośród Was. Diablo II Resurrected to kwintesencja oryginału wzbogacona o nowoczesną szatę graficzną (na miarę nadal wyczekiwanego Diablo IV!) oraz o usprawnienia mające uczynić granie w starego, dobrego „Diabełka” jeszcze przyjemniejszym. W ramach remastera otrzymamy dostęp do wszystkich aktów oraz grywalnych postaci, które pojawiły się w Diablo II dwadzieścia lat temu. Co ciekawe, Blizzard szykuje dla nas nie lada smaczek. Grając w Diablo II Resurrected będziemy mogli wykorzystać nasze zapisy rozgrywki poczynione w przypadku oryginału, zaimportować je i kontynuować zabawę już odpalając na naszych komputerach udoskonalony remaster. Brzmi fantastycznie, prawda? Osobiście skusiłem się już na pre-order tej gry. Zapisałem się także do jej wstępnych testów i gdy tylko uzyskam możliwość sprawdzenia jej, to na pewno podzielę się z Wami wrażeniami.

Far Cry 6

Szósta odsłona słynnej serii gier ma zadebiutować jeszcze w tym roku, choć jej premierę już wielokrotnie przekładano. Jednego jednak możemy być pewni – produkcja zapewni nam wartką akcję, świetną oprawę graficzną i mnóstwo emocji w trakcie rozgrywki. Far Cry 6 przenosi nas do ogarniętej chaosem republiki bananowej, w której lud zwrócił się przeciwko ciemiężącemu go dyktatorowi. W samym środku chaosu ląduje gracz, który za pośrednictwem rozbudowanego arsenału będzie brał udział w obaleniu Antona Castillo. Seria Far Cry od zawsze urzekała nas niesamowitym klimatem wykreowanego świata oraz realizmem prowadzenia rozgrywki. Nie inaczej powinno być i tym razem!

Overwatch 2

Coraz bardziej zbliżamy się do premiery drugiej części kultowej strzelanki od Blizzarda. Co prawda gracze w jej przypadku raczej nie powinni liczyć na rewolucję w stosunku do poprzednika, jednak na pewno twórcy zadbają o to, żebyśmy się nie nudzili w trakcie prowadzenia rozgrywki. Oczywiście jak na serię Overwatch przystało, mamy do czynienia z grą typu multiplayer, w której musimy się zmagać z realnymi przeciwnikami o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Co ciekawe, prawie wszystkie funkcje Overwatch 2 zostaną udostępnione osobom, które zakupiły niegdyś pierwszą część tej świetnej gry. Dopłaty będzie natomiast wymagał dostęp do trybu kooperacji, w którym będziemy wraz z innymi graczami zgłębiać fabułę produkcji i mierzyć się z przeciwnikami sterowanymi za pośrednictwem sztucznej inteligencji.

Age of Empires IV

Któż z nas lata temu nie spędzał długich godzin nad budowaniem własnego imperium w którejś z poprzednich części tej gry? Age of Empires nie bez powodu zyskało status kultowej serii wśród gier strategicznych! Na czwartą odsłonę serii czekamy od aż 15 lat. Nadzieje z nią związane są więc ogromne i liczę na to, że Microsoft sprosta wymaganiom graczy. Według dotychczasowych doniesień Age of Empires IV zaoferuje nam świetną oprawę graficzną w rozdzielczości 4K. Jak jednak wiedzą wszyscy fani RTS-ów – nie jest ona wyznacznikiem jakości w przypadku gier należących do tego gatunku. Koncern z Redmond obiecuje nam wiele w odniesieniu do tej gry – szersze ramy czasowe epoki średniowiecza, bardziej rozbudowaną sztuczną inteligencję i urozmaicone wykorzystanie zasobów przez różne cywilizacje. Czas pokaże czy owe obietnice zostaną spełnione.

The Settlers

Kolejna kultowa gra strategiczna w nowej odsłonie. Według zapewnień twórców ma być rebootem całej serii i przywodzić na myśl pierwszą część „Osadników” z 1993 roku. Najprościej rzecz biorąc – będziemy musieli od zera zbudować naszą osadę, zadbać o jej obronę (szkoląc armię) oraz eksplorować otoczenie naszej wioski w celu pozyskania zasobów niezbędnych do jej dalszego rozwoju. Gra ma oferować nam niezłą oprawę graficzną. Ponadto odpowiednio wyważony zostanie poziom trudności rozgrywki tak, by wymusić na nas konieczność planowania każdego kroku w grze. Jeśli The Settlers zaoferuje nam frajdę z rozgrywki na poziomie odsłon gry sprzed 20 lat – to jestem na tak i z pewnością będę chciał dodać ten tytuł do swojej cyfrowej biblioteki.

W przypadku przedstawionych tytułów na tą chwilę ciężko mówić o jakichś konkretnych datach premier. Pandemia COVID-19 sprawiła, że także rynek gier komputerowych boryka się z licznymi problemami oraz opóźnieniami. Liczę jednak na to, że producenci wyrobią się z dokończeniem tych gier w najbliższych tygodniach lub miesiącach i doczekamy się ich na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. A na jakie tytuły Wy najbardziej czekacie w 2021?