Beoplay Portal – bezprzewodowe słuchawki gamingowe marki Bang & Olufsen

Z końcem kwietnia Bang & Olufsen wprowadza na rynek Beoplay Portal – swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki dla graczy. Zostały stworzone z myślą o długotrwałym komforcie, łatwości użytkowania. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, mają doskonałe parametry akustyczne.

W odległej przeszłości gaming kojarzył się z niszą przeznaczoną dla garstki wybrańców, którzy dysponowali komputerami o bajecznych wydajnościach. Sama uroda sprzętu czy jego ergonomia miały charakter wtórny. Teraz jest inaczej. Komputer musi być tak ładny jak dobry. Jakość obrazu na monitorze ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki, również sfera audio jest coraz ważniejsza. Dźwięk w gamingu bez wątpienia wkracza na salony skoro Bang i Olufsen produkują słuchawki.

– Beoplay Portal to pierwsze tego typu urządzenie – bezprzewodowe słuchawki, które łączą technologię gamingową z charakterystycznym dla Bang & Olufsen dźwiękiem, wzornictwem i kunsztem wykonania – powiedział Dorte Vestergaard, dyrektor i szef kategorii On-The-Go w Bang & Olufsen.

Wysoka jakość i wytłumienie

Źródła dźwięku w słuchawkach, to 40-milimetrowe przetworniki z magnesami neodymowymi, które zapewniają precyzyjną i wierną reprodukcję akustyczną. Dzięki systemowi Dolby Atmos dla słuchawek, Beoplay Portal oferuje również wirtualny dźwięk przestrzenny, dodając warstwy głębi i tekstury do gier, filmów i muzyki. Wydajność dźwięku Beoplay Portal jest dodatkowo wzmocniona przez nową generację technologii Adaptacyjnej Aktywnej Redukcji Hałasu. Połączenie technologii ANC typu „feed-forward” i ANC typu „feed-back” Beoplay PortalStruer pozwala użytkownikom w pełni zanurzyć się w dźwięku, ciesząc się każdym szczegółem nawet w głośnym otoczeniu. Dodatkowa funkcja Own Voice umożliwia użytkownikom słyszenie własnego głosu przy jednoczesnym tłumieniu obcych dźwięków. Wykorzystując technologię Directional Beamforming, układ mikrofonów pomaga wyizolować i wzmocnić głos użytkownika, jednocześnie eliminując szumy z otoczenia.

Wzornictwo i ergonomia

 Słuchawki Beoplay Portal zostały stworzone z myślą o stylu, komforcie i trwałości. Są dostępne w w trzech wersjach kolorystycznych: Black Anthracite, Grey Mist i Navy. Nauszniki są wyposażone w aluminiowe dyski z efektem gradientu, wykonanymi przy użyciu zastrzeżonej techniki anodyzacji opracowanej przez Bang & Olufsen. Poduszki nauszne podtrzymujące szczękę wykonane są z pianki z pamięcią owiniętej skórą jagnięcą. Z tyłu każdej poduszki znajduje się subtelny występ, który dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika. Zwiększa to komfort i eliminuje „wycieki” dźwięku. Wewnętrzny pałąk wyposażony jest w wyściółkę o przesuniętym kształcie, której zadaniem jest zmniejszenie nacisku na czubek głowy.

Ważące zaledwie 282 gramy słuchawki Beoplay Portal należą do najlżejszych w kategorii słuchawek bezprzewodowych, idealnych do wielogodzinnego, nieprzerwanego użytkowania. Zestaw posiada elegancki interfejs użytkownika składający się z precyzyjnie dostrojonych dotykowych elementów sterujących wbudowanych w boczne części nauszników. Za pomocą kilku prostych gestów użytkownicy mogą zwiększać i zmniejszać głośność, regulować ANC i tryb przezroczystości oraz sterować muzyką i połączeniami telefonicznymi. Te same funkcje są również dostępne w aplikacji Bang & Olufsen (dostępnej dla systemów iOS i Android). Beoplay Portal posiada baterię litowo-jonową o pojemności 1200 mAh. Zapewnia to 24-godzinną pracę przy użyciu Bluetooth i aktywnej redukcji szumów lub 12 godzin gry przy użyciu Xbox Wireless, Bluetooth i aktywnej redukcji szumów. Beoplay Portal komunikują się z komputerem poprzez Bluetooth 5.1 ale wyposażono je również w USB-C. Łączą się z konsolami Xbox Series X|S i Xbox One za pośrednictwem protokołu Xbox Wireless.

 Beoplay Portal będą dostępne u – jak deklaruje dystrybutor – wybranych sprzedawców od 29 kwietnia w cenie 2,3 tys. zł.