Taki będzie Huawei Band 9!

Huawei Band 9 to zbliżająca się wielkimi krokami opaska sportowa od giganta z Chin. Koncern nie chce zostać w tyle za kluczowymi konkurentami w segmencie – takimi jak chociażby Samsung i Xiaomi – i już wkrótce zaserwuje nam kolejną generację popularnego smartbanda. Co już teraz wiemy na jego temat?

Huawei Band 9 – specyfikacja

Nowa opaska Huawei ma zostać wyposażona w prostokątny ekran AMOLED o przekątnej 1,47″. Co ważne, na krawędzi ramki osadzony zostanie dodatkowy, fizyczny przycisk, który posłuży chociażby do powracania do ekranu głównego z poszczególnych podmenu urządzenia. Smartbanda można będzie ze sobą zabrać na jogging w deszczowe dni lub nawet na basen. Ma bowiem zaoferować wodoodporność na standardowym w tym segmencie poziomie – do 5 ATM.

Na pokładzie opaski nie zabraknie podstawowych modułów łączności – takich, jak Bluetooth czy Wi-Fi. Ponadto Chińczycy postawią tu na baterię o pojemności 180 mAh, która ze względu na ograniczone względem klasycznych smartwatchy możliwości opaski powinna zapewnić nawet dwa tygodnie pracy między ładowaniami. Brzmi nieźle, prawda? Według nieoficjalnych doniesień, opaska ma kosztować na Starym Kontynencie 59 euro.

Czytaj też: Huawei radzi – jak poprawić jakość snu?

Grafika tytułowa: Huawei