Raport mniejszości – komputer Lenovo ThinkCentre

Kupujemy szybciej, więcej i drożej. Na szczęście, coraz częściej podejmujemy bardziej świadome decyzje, co dla przedsiębiorców ma kluczowe znaczenie. Dlatego specjalnie dla Was, testujemy nowoczesne rozwiązania dla firm – komputer Lenovo ThinkCentre M70q 2. generacji.

Dla każdego właściciela firmy, który planuje rozbudowę lub modernizacje floty swoich komputerów biurowych, najważniejsze są: bezawaryjność, jak najdłuższe działanie sprzętu, modułowość i efektywność kosztowa. Komputery starzeją się szybko, a ich cena po kilku latach dramatycznie spada. W przypadku laptopów, modernizacja nie wchodzi w grę. Jest zbyt droga, a notebooki ze względu na wyjątkową delikatność konstrukcji i mobilność, mogą dość szybko ulec awarii. Niezwykle ważnym jest, żeby zadać sobie pytanie – do czego i w jakim celu komputery będą w naszej firmie wykorzystane? Jeżeli większość zadań pracownicy wykonują stacjonarnie w biurze, to komputer ThinkCentre rozkłada konkurencję na łopatki.

Poznaj swoje potrzeby

Wielu przedsiębiorców poświęca bardzo mało czasu albo nawet wcale, na zapoznanie się z ofertą rynkową komputerów typu Tiny. Wybory często są zbyt pochopne i nie przemyślane. Bywa, że tę najważniejszą decyzję, pozostawiamy przypadkowi. Prawda jest taka, że nikt inny nie zna potrzeb Twojej firmy lepiej niż Ty. Tak więc, zanim zaczniesz wydawać ciężko zarobione pieniądze na prawo i lewo, zwolnij tempo, zrób rachunek sumienia i określ swoje potrzeby, cele, sposób  pracy biura i co najważniejsze, pomyśl o przyszłości. Czy za pięć lat czeka Cię kolejna wymiana laptopów, a może są inne rozwiązania, które warto rozważyć?

Liczy się Twój interes

Tak się składa, że są. ThinkCentre, to bezkompromisowe połączenie komputerów  All-in-One z klasycznymi PC’tami. Ich największą zaletą jest modułowość i efektywność kosztowa. Jednostka centralna ThinkCentre M70q 2. generacji została zgrabnie upakowana w niewielkich rozmiarów obudowie o wymiarach 179mm × 36,5mm × 182,9mm, waży 1,32 kg i zajmuje tyle miejsca, co konsola Nintendo Switch. Komputer zapewnia idealną równowagę między mocą a rozmiarem. Wydajny procesor Intel Core 10. generacji i szybka pamięć DDR4, są gotowe do wszelkich zadań. Co więcej ThinkCentre posiada liczne zabezpieczenia, które chronią urządzenie i znajdujące się na nim dane. Specjalny czip TPM 2.0 szyfruje hasła, a oparta na BIOS-ie funkcja inteligentnej ochrony gniazd USB blokuje osobom nieupoważnionym możliwość podłączenia się i uzyskania dostępu do plików.

Stylowo i praktycznie

Komputer M70q 2. generacji o rozmiarach książki, zmieści się z łatwością na Twoim biurku, może leżeć poziomo lub stać pionowo z opcjonalną podstawką. Dzięki smukłej i eleganckiej czarnej obudowie będzie wszędzie prezentować się świetnie. Ale to nie wszystko. Najlepsze będzie dopiero teraz! Komputer M70q 2. generacji został zaprojektowany w taki sposób, aby współpracować z monitorami  z serii TIO. Monitor na swoich pleckach ma specjalną kieszeń, w którą wystarczy  wsunąć miniaturową stację roboczą, aby oba urządzenia stały się jednością tworząc rozwiązanie Tiny-In-One. Jeśli będziemy jeszcze bardziej wzmocnić naszą stację, na rynku dostępna jest szeroka gama jednostek centralnych ThinkCentre, które w razie potrzeby można szybko i łatwo wzmocnić do bardziej wydajnego modułu. Lenovo jest pionierem w tego typu rozwiązaniach.

Jest moc

Testowana jednostka, to komputer z procesorem Intel Core i9 dziesiątej generacji, z grafiką Intel UHD Graphics 630, szybką pamięcią DDR4 SODIMM 2933 MHz i dyskami SSD. W zależności od Twoich potrzeb, ThinkCentre może być mocną i wydajną stacją graficzną lub bardziej oszczędną, jeśli nie potrzebujesz w niej renderować czy montować filmów. Kultura komputera jest znakomita, nic się nie przegrzewa, a wentylatory pracują niemal bezgłośnie. M70q 2. generacji daje duże możliwości współpracy z licznymi peryferiami, dzięki sporej liczbie gniazd. Na froncie urządzenia znajdziemy: wejście słuchawkowo-mikrofonowe, USB 3.1 Gen 2, USB-C, przycisk zasilania. Zaś na tyle są:  rozszerzenie sieci, VGA, port szeregowy, zasilanie, DisplayPort, 10. 2 × USB 3.1 Gen 1, HDMI, USB 3.1 Gen 1 (z funkcją zdalnego włączania), USB 3.1 Gen 2, RJ45. W zasadzie, nic więcej nie trzeba.

Idealny partner

ThinkCentre najlepiej komponuje się z monitorem z serii TIO, który został wyposażony 24-calowy, dotykowy ekran FHD, WLED WVA FHD 1920x1080pikseli, o proporcjach 16:9, ruchomą kamerę 1080p oraz w tą fantastyczną kieszeń. Poza tym monitor ma wygodny uchwyt na telefon komórkowy, a boczne gniazdo USB 3.0 umożliwia szybkie podłączenie dowolnego urządzenia peryferyjnego. Monitor ma też wbudowany mikrofon przydatny do telekonferencji oraz 2 głośniki o mocy 2W. Alternatywą dla TIO są monitory ThinkVision T24i-20 i ThinkVision P32p-20, które nie posiadają kieszeni  na komputer, ale są utrzymane w tej samej stylistyce.

P32p-20 to jeden z większych, bezramkowych monitorów o wymiarach panelu 31,5 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z matrycą IPS, o proporcjach wyświetlania obrazu 16:9 i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Liczne złącza to: USB type-C Gen 1 (tryb alternatywny DP1.2), HDMI 2.0, DP 1.2, wyjście audio (3,5 mm), 2 x USB 3.2 Gen1 (1 w porcie USB type-C, 1 w porcie USB type-B), 3 x USB 3.2 Gen1 (1 x BC1.2) i Ethernet: Tak (10 M/100 M/1000 M). Więcej nie potrzeba. Monitor można wygodnie dopasować do swoich potrzeb, odpowiednio do wysokości biurka, bowiem można w nim regulować kąt pochylenia, wysokość ekranu, obracać w pianie i poziomie. Super, że pomyślano o tym, żeby było łatwo utrzymać porządek kabli na biurku.

ThinkVision P32p-20
ThinkVision T24i-20

Na koniec warto wspomnieć, że wszystkie urządzenia z serii ThinkCentre są odporne na mniejsze lub większe wstrząsy i upadki. Komputery z tej serii testowane są pod kątem dziesięciu norm wojskowych i ponad 200 wymogów jakościowych, aby zapewnić ich działanie w ekstremalnych warunkach, choć biura do takich bym nie zaliczał. 😊

Specyfikacja Lenovo ThinkCentre M70q

  • Procesor: Do Intel Core i9 dziesiątej generacji
  • Pamięć: Do 2 DDR4 SODIMM 2933 MHz
  • Grafika: Do Intel® UHD Graphics 630
  • Przestrzeń dyskowa: Karty rozszerzeń HDD 2,5″
  • Wymiary: 179 mm × 36,5 mm × 182,9 mm
  • Waga: 1,32 kg
  • Łączność: Wi-Fi 6 802.11 AX, Bluetooth 5.0
  • Bezpieczeństwo: Czip TPM 2.0, inteligentna ochrona gniazd USB oparta na BIOS-ie, Kensington Lock
  • Gniazda rozszerzeń: M.2 PCIe SSD, M.2 Wi-Fi

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo.