Lenovo Yoga Slim 7i Pro X – ogromna moc w niedużej formie

Bardzo szybkie i wydajne laptopy zaskakują swoimi kompaktowymi rozmiarami. Czasami aż trudno uwierzyć, że w komputerze niewiele grubszym od smartfona mieści się karta grafiki RTX.

Nowa Yoga z serii Pro X należy do rodziny laptopów NVidia Studio. Są to najnowszej generacji urządzenia, starannie dobrane ze względu na wydajność i funkcjonalność.  Komputery sygnowane plakietką NVidia Studio zostały zaprojektowane dla osób wymagających oraz dla twórców, którzy na co dzień potrzebują bardzo szybkiego i wydajnego laptopa do montażu filmów, obróbki zdjęć, renderingu oraz innych wymagających czynności. Pograć w gry na nich też można, ale od razu mówię, że nie są zoptymalizowane pod gaming.

Nowy trend?

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X to wydajny, 14 calowy laptop z ekranem OLED, przeznaczony do pracy, upakowany w eleganckiej, aluminiowej i solidnej obudowie. Lenovo odważnie podeszło do nowej bryły i zaproponowało zaoblone krawędzie ze wszystkich stron. Dlaczego odważnie? Po prostu dlatego, że ostatnie trendy we wzornictwie przemysłowym podążały w nieco innym kierunku. Większość projektów charakteryzowały ostre krawędzie i kąty proste. Yoga tłumaczy ten pomysł w bardzo zrozumiały sposób. Uważa, że zaokrąglone krawędzie są o wiele bardziej komfortowe i nie wżynają się w spoczywające na nich nadgarstki. Jest w tym sporo racji, w moim dwuletnim, służbowym HP Probooku ostre krawędzie wpijają się w dłonie. Po całym dniu pracy niestety czuje się ten dyskomfort.

Przeczytaj też: Huawei MateBook D16 – Idealny laptop do pracy i do rozrywki | CoNowego.pl

Powrót do przeszłości

Yoga Slim 7i Pro X nie tylko wyglądem zewnętrznym różni się od konkurencji. Na jego prawej krawędzi, dość nietypowo jak na dzisiejsze standardy znajduje się fizyczny przycisk zasilania. Takie rozwiązanie stosowano wiele lat temu. Tuż obok jest port USB, gniazdo słuchawkowe oraz kolejny mało spotykany, fizyczny włącznik kamery. Po lewej stronie znajdziemy HDMI oraz dwa porty USB-C. Z tyłu znajdują się wyloty ciepłego powietrza, a od spodu znajdziemy kratownicę, którą powietrze do chłodzenia podzespołów jest zasysane do środka.

Na górze

Po uniesieniu klapy do góry ukazuję się nam przepiękny ekran OLED o wymiarach 14,5 cala, proporcjach 16:10, 3K o rozdzielczości 3072 x 1920 pikseli i jasności 400 nitów. Wyświetlacz jest skalibrowany i przygotowany do pracy. Totalnie bezramkowa konstrukcja sprawia, że obraz niemal wychodzi z ekranu. Zresztą, jeżeli mieliście choć raz do czynienia z OLEDem, to pewnie wiecie o czym mówię. Taki wyświetlacz ma absolutną czerń, doskonałe kontrasty i bardzo żywe kolory. Świat wygląda w nim na lepszy i piękniejszy. Kamera znajduje się centralnie na górnej ramce, za to jej włącznik umieszczono w postaci przełącznika fizycznego na prawej krawędzi obudowy.

Na dole

W dolnej części laptopa znajduje się bardzo dobra, podświetlana klawiatura. W dotyku jest miękka i cicha, ma niski i przyjemny skok, a klawisze nie są upchane blisko siebie, dzięki czemu praca z nią to prawdziwa przyjemność. Głośniki Harman umieszczono pod dyskretnymi kratownicami po obu bokach klawiszy. Tuż pod klawiaturą znajduje się wielki touchpad, który jest responsywny i bardzo wygodny.

Przeczytaj też: Huawei Matebook X Pro 2022 – bezkompromisowy laptop do pracy! | CoNowego.pl

W środku

Duże zmiany z zewnątrz to często równie duże zmiany wewnątrz urządzenia. Lenovo Yoga Slim 7i Pro X może pochwalić się przynależnością do elitarnej rodziny urządzeń NVidia Studio. Laptopy z taką plakietką to jasny komunikat, że mamy do czynienia z wydajnym komputerem. Jednostka centralna to Intel Core i7-12700H 12 generacji, karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050 4G GDDR6 VRAM, 32 GB LPDDR5 6000 MHz i szybki dysk 1 TB SSD PCIe Gen 4. Jednym słowem szybki jak błyskawica. Prędkość idzie w parze z wydajnością, ponieważ Yoga Slim 7i Pro X działa obłędnie długo na jednym ładowaniu. Mi udało się pracować na nim pełne 10h.

Podsumujmy

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X to wydajny i szybki laptop, zamknięty w aluminiowej, eleganckiej formie. Waży zaledwie 1,45 kg, a więc jest lekki i łatwo jest go zabrać w drogę. Dzięki zastosowaniu energooszczędnego ekranu OLED i bardzo wydajnym podzespołom, można na nim pracować na baterii cały dzień. Szybki procesor i karta graficzna doskonale radzą sobie z trudnymi zadaniami, takimi jak obróbka filmów, zdjęć czy grafiki 3D.

Cena: 6000 zł

ZaletyWady
Oryginalna, aluminiowa obudowaBrak fizycznej przesłonki kamery
Doskonały wyświetlacz OLED
Wysoka wydajność
Wygodna do pisania klawiatura
Długa praca na baterii