Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej

Elastyczne podejście pracodawców do pracy zdalnej, okazało się o wiele bardziej atrakcyjne dla większości pracowników niż wysokość ich wynagrodzenia. Wygodniej i wydajniej pracuje nam się z domu lub w trybie hybrydowym.

Tak wynika z nowego raportu „Jabra Hybrid Ways of Working 2021”, przeprowadzonego wśród 5000 pracowników, w pięciu różnych krajach. Z raportu wynika również, że blisko trzy czwarte respondentów uważa, że ​​w przyszłości posiadanie powierzchni biurowej będzie traktowane jako benefit pracowniczy, a nie obowiązkowy sposób pracy. 71% globalnej siły roboczej również postrzega biuro jako miejsce towarzyskie i miejsce do współpracy, a niezależna praca odbywa się poza siedzibą firmy. Ta zmiana nastawienia do elastycznej pracy i przestrzeni biurowej sugeruje, że pracodawcy powinni dostosować swoje rozwiązania i zasoby sprzętowe w taki sposób, aby były one odpowiednie do życia zawodowego po pandemii.

Narzędzia do komunikacji

Trzech na czterech pracowników jest niezadowolonych z pracy hybrydowej, głównie z powodu złych praktyk komunikacyjnych, a tylko 20% uważa, że ​​ich organizacja jest dobrze przygotowana na hybrydę. Ponad połowa przyznała również, że wolałaby pracować z domu, ale obawia się, że ich kariera w dłuższej perspektywie ucierpi. Zamiast nakazywać powrót do biura, możemy rozważyć umożliwienie ludziom pracy z dowolnego miejsca poprzez zapewnienie im technologii umożliwiającej osiągnięcie tego celu. Narzędzi, technologii i usług do pracy hybrydowej mamy dziś ogromny wybór. Firma Jabra ma kompleksową ofertę dla każdego. W jej portfolio znajdziemy zaawansowane systemy do wideokonferencji ze wsparciem AI z serii PanaCast, a także duży wybór bezprzewodowych głośników i słuchawek, przeznaczonych do zastosowań biurowych, choćby z serii Evolve2.

Wideokonferencje

Jabra wprowadziła do oferty linię inteligentnych urządzeń wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie. Zespoły coraz częściej korzystają z technologii wspomagających współpracę i chcą to robić w sposób elastyczny i hybrydowy – w kawiarniach, domach czy biurach. Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przed pandemią, autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych, obecnie robi tak 86%. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one wysokiej jakości obraz, przodujące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję. W zależności od potrzeb, Jabra oferuje PanaCast i PanaCast 20 dla mniej licznych i kameralnych spotkań lub PanaCast 50, dedykowaną do dużych sal  konferencyjnych. 

Przeczytaj też … iiiiii akcja! – testujemy systemy do wideokonferencji: Jabra PanaCast! | CoNowego.pl

PanaCast 50 to pierwszy inteligentny video bar, stworzony z myślą o pracy hybrydowej, przeznaczony do dużych sal konferencyjnych. Dzięki zaawansowanej technologii 180° obrazu oraz szeregowi inteligentnych funkcji, PanaCast 50 zapewnia nam możliwość powrotu do spotkań, które będą bezpieczne i pozwolą na zachowanie dystansu społecznego. System jest wyposażony w technologie pełnego dupleksu, dzięki czemu każdy uczestnik spotkania może uczestniczyć w rozmowie w czasie rzeczywistym. Obraz rejestrują trzy, 13-megapikselowe kamery, które przechwytują obraz i łączą w jedną całość. Technologia łączenia obrazu w czasie rzeczywistym w inteligentny sposób decyduje o właściwym punkcie połączenia na żywo trzech źródeł danych razem, tworząc idealny, 180°, panoramiczny obraz w wysokiej rozdzielczości 4K. Oznacza to, że nikt nie jest ściśnięty, zniekształcony, ani nie brakuje go na wizji. PanaCast automatycznie wykrywa, kto mówi w danym momencie i inteligentnie dostosowuje obraz, aby skupić się na danej osobie, kadrując ją w odpowiedni sposób. Cała ta wyjątkowa architektura systemu obsługuje wszystkie inteligentne funkcje PanaCast 50, umożliwiając nam oferowanie spotkań, które są zautomatyzowane, bardziej bezpieczne i dostosowane do nowych warunków.

Zestawy słuchawkowe i głośnomówiące

Kiedy pracujemy z domu lub biura, cały czas musimy pozostać w kontakcie z zespołem i z klientami. Wygodne, niezawodne słuchawki lub głośniki z odpowiednimi certyfikatami są bezcenne. Jabra ma szeroką ofertę profesjonalnych zestawów słuchawkowych i głośnomówiących, zaprojektowanych tak, żeby ułatwić koncentrację i współpracę w otwartym biurze oraz salach konferencyjnych, ale także w naszych domach. Seria Jabra Evolve2 to profesjonalne zestawy słuchawkowe oferujące najlepsze w swojej klasie redukcję szumów, aby poprawić koncentrację i produktywność w otwartym biurze. Zarówno zestawy słuchawkowe i głośnomówiące współpracują z ponad 10 000 tradycyjnymi telefonami stacjonarnymi, komórkowymi i są kompatybilne ze wszystkimi programami klienckimi i klientami sieciowymi, od Microsoft Teams po Mitel. Zaczynając od bezprzewodowych słuchawek dousznych, przez przewodowe i bezprzewodowe słuchawki nauszne z ANC, a kończąc na bezprzewodowych zestawach głośnomówiących.

Jabra w ofercie ma słuchawki biurowe do komputerów PC, telefonów komórkowych i telefonów stacjonarnych. W zależności od potrzeb i charakteru lub miejsca pracy, można wybierać spośród słuchawek, które w pełni zakrywają uszy, izolując wszystkie, zewnętrzne hałasy. Wspomagane technologią ANC, pozwalają na pełną koncentracje, nawet w najgłośniejszym miejscu, w jakim nam przyjdzie pracować. Dla zespołów pracujących w call center, Jabra ma bogaty wybór przewodowych i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych z mikrofonami wyposażonymi w technologię redukcji szumów.

Seria Evolve2

Najnowsze słuchawki Evolve 2 75 wytyczają standard dla pracy hybrydowej. Zestaw słuchawkowy został specjalnie zaprojektowany, aby zapewniać łączność i zwiększać produktywność, gdziekolwiek pracujemy, nieprzerwanie przez cały dzień. Niezależnie od tego, czy wykonujemy połączenie z domu, wymieniamy się na stanowiskach pracy we wspólnej przestrzeni roboczej, czy próbujemy skoncentrować się w głośnym biurze, Evolve2 75 jest idealnie skrojony na miarę. Dzięki połączeniu twardej pianki na zewnątrz i miękkiej pianki wewnątrz nauszników uzyskano świetną izolacje dźwiękową zachowując wysoki komfort noszenia. Evolve2 75 został dodatkowo wyposażony w system ANC, aktywnej redukcji szumów, wspomagane przez osiem mikrofonów i zaawansowaną AI.

Więcej ustawień słuchawek znajdziemy w aplikacji mobilnej Sound+. Po dotknięciu przycisku na słuchawce, aktywujemy funkcję HearThrough, dzięki której usłyszymy naszego rozmówcę bez konieczności zdejmowania zestawu słuchawkowego z głowy. W przypadku, gdy używamy więcej niż jednego zestawu słuchawkowego Jabra, możemy skorzystać z aplikacji Jabra Direct, która pozwala na bezpośrednią komunikację między zestawami. Evolve2 75 pracuje do 25 godzin czasu w trybie rozmów lub 36 godzin w trybie słuchania muzyki na jednym naładowaniu. Szybka ładowarka pozwala na cztery godziny pracy, po zaledwie piętnastu minutach ładowania. 

Lepiej być nie może

Wszystkie firmy, małe i duże mają dostęp do nowych technologii i możliwości przejścia na tryb pracy hybrydowej, a komunikacja przy pomocy wideo i dźwięku jest podstawą każdej współpracy. W świecie, w którym 9 na 10 pracowników twierdzi, że praca hybrydowa utrzyma lub zwiększy ich osobistą motywację (89%), poczucie uznania (88%) i poczucie zaufania do zespołu (89%), organizacje nie mogą przejść obok takich wyników obojętnie. Właściwa hybryda z wysokiej jakości narzędziami do komunikacji będzie kluczowym elementem produktywności, zadowolenia i dobrego samopoczucia pracowników.

Szczegółowe opisy pełnej oferty produktowej znajdują się na stronie producenta, jabra.pl.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jabra