Jabra Evolve2 Buds – świetne, profesjonalne TWS-y

Słuchawki bezprzewodowe klasy TWS (True Wireless) dzielimy na urządzenia dedykowane profesjonalistom oraz sprzęt bardziej uniwersalny, który możemy wykorzystać zarówno do pracy, jak i do konsumpcji multimediów po godzinach. Jabra Evolve2 Buds zaliczają się do tej pierwszej grupy. Co mają nam do zaoferowania? Czy poprawiają produktywność w trakcie pracy? Postanowiłem to sprawdzić.

Zawartość zestawu miło zaskakuje

Producent zadbał o to, żeby do zestawu dołączone były praktycznie wszystkie akcesoria, jakich potrzebujemy. Mamy tu więc same słuchawki, etui ładujące, gumki pozwalające na personalizację pchełek, kabelek USB-C do ładowania oraz dongle’a umożliwiającego nawiązanie bardziej stabilnego połączenia z naszym urządzeniem służbowym. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są warianty słuchawek wyposażone w dongle’a ze złączem USB-A, jak i USB-C. Możemy więc tak dobrać sprzęt, by był jak najlepiej dopasowany do naszego komputera/tabletu.

Czytaj też: Jabra PanaCast 20 – rozmowy wideo na najwyższym poziomie

Bardzo wysoka jakość wykonania

Trudno przyczepić się do jakości wykonania zestawu Jabra Evolve2 Buds. Poszczególne jego elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego bardzo wysokiej klasy. Tyczy się to szczególnie słuchawek, etui ładującego oraz dongle’a. Spasowanie również nie pozostawia wiele do życzenia. Etui ładujące jest solidne. Czasem, w przypadku tańszych zestawów zdarzało się, że sprawiało ono wrażenie delikatnego i podatnego na uszkodzenia. Tu jest zupełnie inaczej. Już po wyjęciu produktu z pudełka odniosłem wrażenie, że mam do czynienia ze słuchawkami klasy Premium.

Prostota obsługi i bezpieczeństwo

Słuchawki Jabra Evolve2 Buds są bardzo uniwersalne. W czasie pracy z laptopem lub tabletem, kiedy zależy nam na stabilności połączenia bezprzewodowego, korzystamy z dołączonego do zestawu nadajnika. Dzięki niemu nie musimy się stresować, że podczas rozmowy słuchawki nagle rozłączą się przez niestabilne połączenie Bluetooth. Warto wspomnieć o tym, że testowane słuchawki otrzymały certyfikaty zgodności z aplikacjami takimi jak Google Meet, Microsoft Teams i Zoom. Dzięki temu możemy być pewni, że wzorcowo będą współpracować z najważniejszymi komunikatorami biznesowymi.

Nie sposób nie wspomnieć o zaawansowanej funkcji Bluetooth Multipoint. Pozwala ona na wygodne przełączanie się słuchawek między – na przykład – laptopem a smartfonem. Możemy więc w mgnieniu oka odłączyć się na chwilę od wideokonferencji by odebrać ważne połączenie na smartfonie. Technologia Jabra MultiSensor Voice™ zapewnia natomiast niesamowicie wysoką jakość rozmów niezależnie od warunków, w jakich są one prowadzone. Możemy wygodnie rozmawiać w pociągu lub w zatłoczonym biurze i zawsze będzie nas doskonale słychać.

Jak pracuje się z Jabra Evolve2 Buds?

Jabra Evolve2 Buds to słuchawki, których zadaniem jest doskonale służyć nam w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy pracujemy, czy odpoczywamy przy ulubionych multimediach. Ich konstrukcja została przemyślana w taki sposób, by nie męczyły nas nawet podczas długich sesji. Duński koncern zadbał też o to, byśmy nie nadwrężali swojego słuchu. Mamy tu rozwiązania takie, jak Jabra SafeTone™ i SafeTone™ G616, które monitorują średnie poziomy dźwięku. Technologia PeakStop™ chroni natomiast uszy przez nagłymi skokami głośnego dźwięku.

Podczas długich rozmów słuchawki Jabra Evolve2 Buds sprawują się doskonale. Są bardzo wygodne, malutkie i lekkie. W zasadzie można poczuć się tak, jakbyśmy z nich nie korzystali. Przekłada się to na naprawdę znikome zmęczenie uszu nawet podczas wielogodzinnych sesji. Dodatkowo możemy skorzystać z uwielbianych przez fanów Jabry trybów ANC (jeśli chcemy odciąć się od otoczenia), lub HearThrough (jeśli chcemy słyszeć co dzieje się dookoła). Przeprowadziłem kilka testowych rozmów ze znajomymi i zawsze słyszalność w obie strony była wzorcowa.

Po godzinach możemy połączyć słuchawki przez Bluetooth z naszym smartfonem lub tabletem i cieszyć się niesamowitym brzmieniem – niezależnie od tego, jaką muzykę uwielbiamy. Dostosować je pomaga wbudowany w aplikację Sound+ equalizer. Pyło- i wodoodporność na poziomie IP57 sprawi, że słuchawek nie uszkodzimy zarówno, gdy przyjdzie nam prowadzić rozmowy w deszczu, jak i gdy zdecydujemy się na to, by zabrać je ze sobą na poranny jogging albo na siłownię.

Jak wygląda kwestia baterii w przypadku zestawu Jabra Evolve2 Buds? Czas rozmów to tutaj maksymalnie 5 godzin. Multimedia możemy tutaj natomiast odtwarzać nawet przez 10 godzin. Dzięki etui ładującemu możemy czas pracy wydłużyć do 33 godzin. Pełne ładowanie słuchawek i etui można wykonać w 120 minut. Już 5-minutowe ładowanie natomiast pozwoli na nawet godzinę pracy. Sprzęt w podstawowym wariancie ładujemy przez złącze USB-C. Zakupić możemy jednak także wersję z etui wspierającym ładowanie bezprzewodowe.

Podsumowanie

Słuchawki Jabra Evolve2 Buds to nowoczesne i wszechstronne słuchawki, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach biznesowych, zapewniając nam krystaliczne brzmienie oraz wygodę nawet w trakcie długich tele- lub wideokonferencji. Dzięki dołączonemu do zestawu nadajnikowi możemy liczyć na niezawodność połączenia z komputerem lub tabletem. Możemy z testowanych słuchawek korzystać także po godzinach – świetnie nadają się bowiem zarówno do słuchania muzyki, jak i do odsłuchu podczas oglądania materiałów wideo. Jabra Evolve2 Buds w wariancie bez ładowania indukcyjnego kosztują 1472,31 złotych. Wersja zgodna z ładowarkami indukcyjnymi kosztuje 1642,05 złotych.