Google Pixel 7a pozuje na renderach!

Google Pixel 7a to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych średniopółkowych smartfonów, jakie mają zadebiutować w pierwszej połowie 2023 roku. Koncern z Mountain View będzie chciał za jego pośrednictwem wyznaczać trendy w segmencie. Wszelkie przecieki, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory wskazują na to, że Pixel 7a będzie niezwykle interesującym urządzeniem. A jak będzie wyglądał?

Źródło: OnLeaks/Smartprix

Rewolucji wizualnej nie będzie!

Udostępnione w sieci rendery wskazują nam na to, jak może wyglądać Google Pixel 7a. Wizualnie nawiązywał będzie do pozostałych smartfonów z rodziny Pixel. Mamy tu więc frontowy panel z wycięciem na kamerę w centrum górnej części ekranu. Na pleckach natomiast mamy charakterystyczne przetłoczenie, na którym osadzono obiektywy aparatów oraz diodę doświetlającą. Koncern z Mountain View stawia na design, który pokochali fani i który sprawdził się w ostatnich latach.

Debiutujący w tym roku Google Pixel 6a był urządzeniem oferującym nam cechy typowego smartfona ze średniej półki cenowej. Jego następca, który na rynek powinien trafić za kilka miesięcy – według najnowszych doniesień – zaoferuje nam namiastkę segmentu Premium w kompaktowej obudowie. Google Pixel 7a ma bowiem otrzymać procesor Tensor G2 rodem z droższych modeli. Poza tym Google ma postawić na ceramiczny korpus. Ekran będzie charakteryzowała rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Pixel 7a ma zaserwować możliwość bezprzewodowego ładowania (5 W) obok tradycyjnego – przez USB-C. Jeśli chodzi o funkcje fotograficzne, producent ma postawić na dwa obiektywy aparatu. Główny charakteryzować ma rozdzielczość 64 MP oraz matryca Sony IMX787. Dodatkowy to najpewniej ultraszeroki kąt o rozdzielczości 13 MP (Sony IMX712). Całość oczywiście dopakowana będzie niesamowicie dopracowanym oprogramowaniem wykorzystującym najlepsze google’owskie algorytmy fotograficzne.

Czytaj też: Ważna nowość w Wiadomościach Google

Nowy Pixel 7a od Google z pewnością zadebiutuje wiosną, w trakcie konferencji Google I/O 2023. Osobiście z zainteresowaniem czekam na tą premierę. Rozważam tego smartfona w charakterze następcy mojego Galaxy A52 5G. A czy Wy korzystacie z Pixeli na co dzień?

Grafika tytułowa: OnLeaks/Smartprix