Zmiany w pionie zarządzającym Amazona

Amazon to potężna korporacja o szerokich ambicjach sięgających rozmaitych dziedzin naszego codziennego życia. Gigant akcentuje swoją obecność także w branży gier komputerowych oraz VOD. Jak się jednak okazuje, właśnie dochodzi do przetasowań w pionie zarządzającym tymi działami molocha.

Nowa kadra i powiew świeżości?

Po raz drugi na emeryturę odchodzi Jeff Blackburn, który kierował biznesem medialnym i rozrywkowym firmy. O jego decyzji poinformował obecny dyrektor generalny Amazona – Andy Jassy. Oczywiście, wskutek tego wydarzenia dojdzie do ważnych zmian w strukturze organizacyjnej koncernu. Dotychczasowi podwładni Blackburna – Mike Hopkins, który kieruje Prime Video, Amazon Studios i MGM oraz Steve Boom, który nadzoruje usługi muzyczne, gamingowe oraz Twitcha, będą bezpośrednio podlegać dyrektorowi generalnemu giganta.

Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika usług Amazona? Może okazać się, że obecny CEO będzie miał nową wizję dotyczącą zarządzania wspomnianymi działami i usługami. Przełożyć się to może na poważne zmiany w subskrypcjach – Prime Video oraz Prime Gaming. Być może również sporo zmian i nowych rozwiązań pojawi się w ulubionym serwisie streamingowym graczy – na Twitchu. Oby to były zmiany pozytywne, które przełożą się na satysfakcjonujący wzrost jakości.

Czytaj też: Praktyki Huawei w Chinach – oto stanowisko polskiego oddziału

Za kilka miesięcy przekonamy się, jak oferta giganta branży e-commerce we wspomnianych kategoriach (gaming, VOD) będzie prezentowała się na tle konkurencji. Rok 2022 był dla Amazona niezwykle owocny. Być może 2023 będzie jeszcze lepszy.

Grafika tytułowa: Andrew Stickelman / Unsplash