Zatrzymany za wyciek GTA VI nastolatek oskarżony

17-latek aresztowany pod zarzutem włamania i powszechnie uważany za osobę stojącą za szokującymi przeciekami GTA VI w zeszły weekend, został teraz postawiony w stan oskarżenia.

22 września nastolatek z Wielkiej Brytanii został aresztowany pod zarzutem włamania do Rockstar Games. W jego wyniku ponad 90 ujęć z GTA VI wyciekło do sieci.

Chociaż policja nie potwierdziła publicznie, że aresztowanie jest związane z naruszeniem bezpieczeństwa Rockstar, dziennikarz Matthew Keys napisał na Twitterze, że 17-latek – znany jako AK – został „aresztowany w Oxfordshire za cyberatak na Rockstara i Ubera”. Ponadto potwierdził, że ta sama osoba została aresztowana na początku tego roku za włamanie się do Microsoftu i Nvidii.

Londyńska policja informuje, że młodociany haker został oskarżony o „dwa przestępstwa komputerowe i dwa przypadki złamania kaucji”. Uważa się, że plotki o powiązaniu nastolatka z grupą hakerską Lapsus$ są rzeczywiście prawdziwe.

„Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci. Nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji z naszych systemów i pobrała je. W tym wczesne nagrania z rozwoju następnego Grand Theft Auto” – oświadczył na Twitterze Rockstar.

„W tej chwili nie przewidujemy żadnych zakłóceń w naszych usługach gier na żywo. Ani żadnego długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów” – głosi komunikat. To odniesienie się do obaw, że wyciek tej wielkości może zmusić studio do wycofania opublikowanych fragmentów GTA VI. Jednocześnie Rockstar potwierdza, że ​ prace nad następną grą Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem.

Czytaj także: Taka będzie mapa w GTA VI? Koncept fanów!