iPhone 14 z Chin do Indii

Apple przenosi produkcję swoich najnowszych iPhone’ów z Chin do Indii. Od 2017 roku produkował tam już telefony, ale były to starsze modele, teraz pora na 14.

„Nowa linia iPhone’ów 14 wprowadza przełomowe nowe technologie i ważne funkcje bezpieczeństwa. Cieszymy się, że będziemy produkować iPhone’a 14 w Indiach” – podała firma w oświadczeniu.

Foxconn , główny monter iPhone’ów firmy Apple, produkuje urządzenia w swojej fabryce Sriperumbudur na obrzeżach Chennai.

Gigant z kalifornijskiego Cupertino będzie sprzedawać telefony wyprodukowane w Indiach lokalnie, ale także eksportować je na inne rynki na całym świecie. Klienci w Indiach będą mogli nabywać produkowane u siebie urządzenia w ciągu najbliższych kilku dni.

Według analityków JPMorgan Apple przeniesie 5% swojej światowej produkcji iPhone’a 14 do Indii pod koniec 2022 roku. Apple może również produkować 25% wszystkich iPhone’ów do 2025 roku w Indiach, podali analitycy w komunikacie.

Koncentracja Apple na produkcji w Indiach podkreśla chęć giganta technologicznego do dywersyfikacji produkcji z dala od Chin i zwiększenia liczby klientów w Indiach, które są obecnie małym rynkiem dla firmy.

Apple nadal większość produkcji iPhone’ów lokuje w Chinach. Jednak Pekin chcąc zapobiec odrodzeniu się pandemii nie rezygnuje ze strategii blokad. Ma to miejsce nawet gdy większość świata chce otworzyć swoje społeczeństwa. Polityka „zero-Covid” zakłóciła produkcję w fabrykach w całych Chinach, gdzie mają miejsce blokady, i uwypukliła potencjalne słabe punkty w łańcuchu dostaw Apple.

Czytaj także: Nowy wygląd iPhone 14 Pro zirytuje fanów?