Zagraj w “Stan wojenny” – polska produkcja jest dostępna za darmo

Wizualna powieść z elementami gry edukacyjnej dostępna jest dla posiadaczy PC, Xbox One i Xbox Series X i S.

Sporo pisaliśmy w ostatnim czasie o darmowych grach, oferowanych m.in przez Epic Games, które do 6 stycznia udostępnia za darmo kultową trylogię “Tomb Raider”. Tymczasem dziś odsyłamy do nieco skromniejszej, ale również intrygującej gry – czy też opowieści wizualnej z elementami interakcji – którą możecie pobrać za darmo ze Steama. 

“Martial Law” to projekt, który narodził się podczas pierwszej, tegorocznej edycji imprezy GameJam PolskiGameDev.PL, gdzie zdobył pierwsze miejsce wśród prawie 80 zgłoszonych tytułów. Jak sama nazwa wskazuje, gra opowiada o ponurej rzeczywistości stanu wojennego w Polsce. Jak pisze wydawca, jest to gra o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem i ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów, ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił by być przy swojej córce bez względu na utrudnienia.

Do tej pory gra zbiera pozytywne opinie wśród społeczności Steama, a wśród jej zalet warto wymienić to, że potrzebuje zaledwie 150 MB wolnego miejsca na dysku. Więcej informacji na jej temat oraz link do pobrania znajdziecie pod tym adresem.