YouTube idzie na wojnę ze spamem

YouTube to zdecydowanie najpopularniejszy z serwisów, w których na co dzień oglądamy materiały wideo. Codziennie pojawiają się w nim setki tysięcy nowych filmów przeglądanych przez miliony widzów. Trudno się więc dziwić, że bardzo poważnym problemem na YouTube jest spam, mowa nienawiści i inne negatywne komentarze. Google chce w końcu zrobić z nimi porządek.

Ważne zmiany w popularnym serwisie

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że moderatorzy w serwisie YouTube mają w o wiele bardziej zdecydowany sposób traktować osoby zamieszczające obraźliwe i toksyczne komentarze oraz te, które dystrybuują w serwisie spam. W pierwszej kolejności tacy użytkownicy mają być informowani o naruszeniu zasad funkcjonowania serwisu. Jeśli ich występki będą się powtarzały, rozdawane będą bany – czasowe, lub w ostateczności permanentne.

Komentarz Google do zaistniałej sytuacji jest następujący:

„Naszym celem jest ochrona twórców przed użytkownikami starającymi się negatywnie wpłynąć na społeczność. Dodatkowo chcemy zapewnić większą przejrzystość internautom, których komentarze zostały usunięte z powodu naruszenia zasad. Mamy nadzieję, że to pomoże im pojąć nasze wytyczne dla społeczności.Google o nowej aktualizacji.”

Czytaj też: Nowości od OPPO już oficjalnie!

Póki co nowe mechanizmy wprowadzane są w anglojęzycznej wersji serwisu. Jeśli zostanie przyjęty bardzo pozytywnie i okaże się skuteczny – bez wątpienia zostanie przez amerykanów wprowadzony na kolejnych rynkach.

Grafika tytułowa: Collabstr / Unsplash