Nowości od OPPO już oficjalnie!

OPPO w końcu zaprezentowało nowe, składane smartfony, mające stanowić bezpośrednią konkurencję dla analogicznych produktów Samsunga. Koncern z Chin bardzo się postarał, by owe nowości serwowały nam wysoki poziom zaawansowania technologicznego i świetne specyfikacje. Przyjrzyjmy się im bliżej!

fot. OPPO

OPPO Find N2

OPPO Find N2 to mocny smartfon mający rywalizować z Samsungiem Galaxy Z Fold 4. Producent postawi w jego przypadku na procesor Snapdragon 8 Gen+ 1 układ będzie wspierany przez sporą ilość pamięci. Uświadczymy tu wariantów 12 GB + 256 GB i 16 GB + 512 GB. Urządzenie będzie wyposażone w 7,1-calowy wewnętrzny składany wyświetlacz (Samsung E6 AMOLED) z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na zewnątrz producent ma postawić na 5,54-calowy panel Samsung E6 AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Zaplecze fotograficzne będzie wyborne. Składać się na nie będą: główny aparat 50 MP, ultraszerokokątny 48 MP i teleobiektyw 32 MP z 2-krotnym zoomem. Na pokładzie otrzymamy również dwa aparaty do selfie – po 32 MP każdy. Smartfon będzie zasilany baterią 4520 mAh i będzie obsługiwał szybkie ładowanie 67 W.

fot. OPPO

OPPO Find N2 Flip

OPPO Find N2 Flip wyposażony zostanie w 3,26-calowy wyświetlacz na klapce i 6,8-calowy składany wyświetlacz wewnątrz. Składany ekran podobno wykorzystuje flagowy panel E6 AMOLED firmy Samsung z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Co „pod maską”? Producent ma postawić na procesor MediaTek Dimensity 9000+ wspierany rozsądną ilością pamięci RAM. Zestaw aparatów tworzyć będą obiektyw główny 50 MP oraz ultraszerokokątny 8 MP. Do rozmów wideo oraz wykonywania selfie posłuży obiektyw 32 MP. Całość będzie zasilana baterią 4300 mAh z szybkim ładowaniem 44 W.

„W strategii OPPO składane smartfony odgrywają bardzo ważną rolę. Zarówno Find N2, jak i Find N2 Flip, są mocną konkurencją w tym rozwijającym się segmencie rynku smartfonów. Będziemy nadal inwestować w składane smartfony, aby były coraz bardziej dostępne dla ludzi na całym świecie.” – Billy Zhang, dyrektor ds. sprzedaży zagranicznej w OPPO

Czytaj też: Motorola rozszerza listę smartfonów, które dostaną Androida 13!

Na dokładkę warto dodać, że OPPO Find N2 Flip trafi do Europy jako ważny konkurent Samsunga Galaxy Z Flip 4. Jeśli jego cena zostanie odpowiednio wyważona, to są ogromne szanse na to, że pozycji propozycji od koncernu z Korei wreszcie ktoś zagrozi.

Grafika tytułowa: OPPO