Te nowości Google doda do Androida w 2022 roku!

System Android z roku na rok staje się rozwiązaniem coraz bardziej dojrzałym, które ma zagwarantować użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Każda kolejna odsłona oprogramowania nie jest rewolucją, a bardziej ewolucją niwelującą niedoskonałości poprzedniej wersji. Już na początku 2022 roku dowiedzieliśmy się, jakie rozwiązania Google wdroży w systemie w nadchodzących miesiącach!

fot. Google

Android wkrótce z praktycznymi nowościami!

Pierwsza z nowości, którą chce nam zaserwować koncern z Mountain View to funkcja Fast Pair. Jest to rozwiązanie Google do parowania urządzeń Bluetooth za pomocą wyskakującego okna, zamiast zmuszania użytkowników do głębokiego zanurzenia się w menu ustawień. Dzięki Fast Pair użytkownicy Androida mogą synchronizować na przykład swoje słuchawki z wieloma urządzeniami, które są przypisane do ich konta Google.

Kolejna z nowości to możliwość odblokowania Chromebooka bądź urządzenia z Androidem za pośrednictwem sparowanego zegarka z Wear OS, umożliwiając osobom noszącym takie urządzenie na nadgarstku odblokowanie i dostęp do swoich telefonów z Androidem, tabletów i Chromebooków. 

Niemniej przydatną nowością ma być tzw. szybkie przełączanie. Pozwoli ona na szybkie przełączanie kompatybilnych słuchawek między naszymi urządzeniami z Androidem. Na przykład, gdy będziesz oglądać na tablecie (korzystając ze słuchawek) swój ulubiony serial, a nagle ktoś do Ciebie zadzwoni, to serial zostanie zatrzymany, a słuchawki automatycznie przełączą się do Twojego smartfona. Brzmi nieźle, prawda? Po zakończeniu rozmowy automatycznie zostanie wznowione odtwarzanie wideo.

Czytaj też: Qualcomm podbije świat komputerów? Oto Snapdragon 8cx Gen 3!

Ostatnia z nowości to funkcja dźwięku przestrzennego. Google będzie oferować dźwięk przestrzenny na Androidzie, z dźwiękiem słyszanym przez kompatybilne słuchawki w oparciu o ruchy głowy użytkowników. Nie wiadomo jeszcze które usługi strumieniowego przesyłania muzyki, słuchawki i wersje Androida będą wspierać wspomnianą nowość. Niemniej jednak, według zapowiedzi koncernu z Mountain View, odtwarzanie dźwięku na słuchawkach zostanie przeniesione na zupełnie nowy poziom!

A na którą z zapowiedzianych funkcji Androida Wy czekacie najbardziej?

Grafika tytułowa: Google