Xiaomi stawia na współpracę z Leica!

Xiaomi jako producent smartfonów ma naprawdę ogromne aspiracje. Koncern chce pokonać Samsunga i zostać najważniejszym dostawcą urządzeń mobilnych z Androidem w skali światowej. Aby tak się jednak stało, trzeba stawiać na nieszablonowe rozwiązania, które stanowić będą o sile chińskiego giganta na rynku. Takim może być współpraca z Leica. Fotograficzna legenda zakończyła bowiem współpracę z Huawei.

fot. Xiaomi

Smartfony Xiaomi wkrótce z logo Leica?

Fani Androida na pewno pamiętają, że współpraca Huawei z Leica była złotą erą chińskiego koncernu na rynku fotograficznych smartfonów. Najwyraźniej władze Xiaomi liczą na równie owocną kooperację. Gigant z Państwa Środka ma na tym polu ogromne ambicje. Wszakże już rodzina Xiaomi 12 była reklamowana jako doskonałe i opłacalne w zakupie urządzenia dla twórców.

Sama współpraca Leica i Xiaomi była zapowiadana już w ubiegłym roku. Cały czas jednak nie doszło do jej oficjalnego ogłoszenia. Teraz natomiast nawiązania do fotograficznego giganta znaleziono w kodzie aplikacji Edytor Galerii. Koncern z Chin przygotowuje się aktualnie do premiery swojego super-flagowca – modelu Xiaomi 12 Ultra. Jest więc bardzo możliwe, że prezentacja tego urządzenia będzie okazją do przedstawienia firmy Leica jako nowego partnera Xiaomi.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze smartwatche do 1000 złotych

Jestem ciekaw jakie będą efekty współpracy Xiaomi i Leica. Jeśli w dłuższej perspektywie czasu smartfony chińskiego producenta będą robiły tak świetne zdjęcia, jak urządzenia z logo Huawei, to Samsung będzie musiał się mocno natrudzić, by sprostać wyzwaniu rzuconemu przez swojego największego konkurenta.

Grafika tytułowa: Giorgio Trovato / Unsplash