TOP 5 – najciekawsze smartwatche do 1000 złotych – marzec 2022

Smartwatche coraz częściej zastępują na naszych nadgarstkach klasyczne zegarki. Trudno się jednak temu dziwić. Poza wskazywaniem aktualnej godziny oferują nam one bowiem wiele innych, ciekawych funkcji. Na rynku mamy dostępne zegarki mniej i bardziej rozbudowane pod względem oferowanych funkcji. My dziś skupimy się na pięciu najciekawszych inteligentnych zegarkach w cenie do 1000 złotych.

Czego oczekiwać od smartwatcha do 1000 złotych?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że urządzenia w przedziale cenowym do 1000 złotych nie będą serwowały takiej samej jakości wykonania i takiej liczby funkcji jak sprzęt klasy Premium. Nie należy również oczekiwać, że będą posiadać unikalne funkcje. Smartwatche dostępne w tej kategorii cenowej świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Służą przede wszystkim do sprawdzania powiadomień, monitorowania stanu zdrowia oraz rejestrowania treningów. Inteligentne zegarki w cenie poniżej 1000 złotych mogą również dobrze wyglądać. Przejdźmy do przeglądu propozycji, które warto rozważyć w tej kwocie.

Apple Watch 3

Apple Watch 3 to pierwsze i najciekawsze urządzenie w naszym zestawieniu. Poniżej 1000 złotych kupimy wersję urządzenia z kopertą o rozmiarze 38 mm. Inteligentny zegarek z Cupertino oferuje nam dostęp do wszystkich najważniejszych rozwiązań, jakich możemy wymagać od smartwatcha. Możemy więc sprawdzać powiadomienia, rejestrować treningi, monitorować stan naszego zdrowia. Bezgotówkowe płatności umożliwia nam natomiast Apple Pay.

Apple Watch 3 jest świetnie wykonany. To bez wątpienia klasa światowa. Warto wspomnieć, że zegarek jest wodoszczelny do 5 ATM. Oznacza to, że bez stresu możemy zabrać go na basen, bądź ćwiczyć z nim nawet wtedy, gdy pada deszcz. Do zalet Apple Watcha 3 należy też zaliczyć szerokie możliwości personalizacji. W Internecie zakupicie potężną ilość rozmaitych pasków dla tego zegarka. Samo urządzenie kosztuje natomiast 969 złotych.

Huami GTR 3 Pro

Huami GTR 3 Pro to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu. To sprzęt pracujący w oparciu o autorski OS producenta. Nie skorzystamy więc w jego przypadku z płatności zbliżeniowych Google Pay. Możemy także bez problemów dokonywać pomiarów związanych z naszym zdrowiem i treningami, a następnie gromadzić je w dedykowanej zegarkowi aplikacji. Nie ma też problemu, byśmy odbierali na ekranie zegarka najważniejsze powiadomienia.

Huami GTR 3 Pro to bardzo stylowy smartwatch, który będzie pasował zarówno do formalnego stroju, jak i do bardziej codziennych ubrań. Wodoszczelność 5 ATM pozwoli nam na korzystanie z urządzenia w każdych warunkach. Obraz wyświetlany jest na czytelnym ekranie AMOLED o przekątnej 1,45″. Bateria o pojemności 450 mAh ma zapewniać do 12 dni normalnego użytkowania. Zegarek bezproblemowo współpracuje zarówno z Androidem, jak i z iOS. Jego cena to 949 złotych.

Fitbit Versa 3 

Fitbit Versa 3 to zegarek, który prezentuje się nad wyraz nowocześnie. Oprócz ciekawego wzornictwa oferuje nam także bardzo przejrzysty interfejs autorskiego oprogramowania. Poza tym możemy się po nim spodziewać wszystkich sztandarowych funkcji charakterystycznych dla smart-zegarków. Mamy tu więc opcję wyświetlania powiadomień z telefonu, analizowania naszego stanu zdrowia oraz śledzenia treningów.

Oczywiście jak na smartwatcha przystało, Fitbit Versa 3 jest wodoodporny do 5 ATM. Producent deklaruje, że wbudowana w zegarek bateria powinna umożliwić aż 6 dni nieprzerwanej pracy. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 1,58″. Dzięki świetnie zaprojektowanej, autorskiej aplikacji urządzenie może bezproblemowo współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 799 złotych.

Withings Steel Sport HR

Withings Steel Sport HR to elegancki inteligentny zegarek o bardzo sportowej prezencji. Jego wyświetlacz charakteryzuje niewielka przekątna. Większość frontu zajmuje klasyczna tarcza zegarka. Co prawda sprzęt pracuje pod kontrolą autorskiego oprogramowania, jednak nie oznacza to braków w jego funkcjonalności. Możemy sprawdzać powiadomienia, rejestrować treningi, monitorować stan naszego zdrowia. Nie skorzystamy natomiast z płatności zbliżeniowych Google Pay.

Prezentowany zegarek jest wodoodporny do 5 ATM. Co ciekawe producent deklaruje, że jedno naładowanie baterii może wystarczyć nawet na 25 dni użytkowania smartwatcha. Trzeba przyznać, że Withings Steel Sport HR to naprawdę unikalny zegarek w skali rynku, co może przysporzyć mu naprawdę wielu sympatyków. Dodatkowo nie jest to sprzęt przesadnie drogi, gdyż kosztuje 749 złotych.

Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch to ostatni i jednocześnie najtańszy zegarek w naszym zestawieniu. Pod względem funkcjonalności jednak nie odbiega od wcześniej przedstawionych konkurentów. Sprzęt wyposażony został w ekran AMOLED o przekątnej 1,39″. Bateria zamontowana na pokładzie zegarka (pojemność 420 mAh) ma według producenta zapewnić użytkownikom do 16 dni nieprzerwanej pracy między ładowaniami.

Wodoszczelności na poziomie 5 ATM to już dzisiaj standard, ale warto o niej wspomnieć, byśmy mieli świadomość jak wytrzymały jest zegarek od Xiaomi. Producent szczyci się tym, że Xiaomi Mi Watch jest bardzo lekki, więc poczujemy się jakbyśmy tak naprawdę nie mieli zegarka przypiętego do nadgarstka. Urządzenie wyświetla powiadomienia z telefonu, analizuje nasz stan zdrowia oraz śledzi treningi. Do jego obsługi służą autorskie apki Xiaomi. Za ów zegarek trzeba zapłacić 549 złotych.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze plenerowe gry mobilne

A z jakich smart-zegarków Wy korzystacie na co dzień? A może zdecydowanie wolicie proste opaski fitness? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami na ten temat w sekcji komentarzy!