Ważna decyzja Samsunga! Tak koncern reaguje na agresję Rosji!

Samsung to jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych koncernów na świecie. Swoją obecność akcentuje na różnych płaszczyznach – na rynkach urządzeń mobilnych, RTV i AGD. Trudno więc dziwić się temu, że gigant zdecydowanie reaguje na sytuację w Ukrainie. Wskutek tego, że rosyjska armia umieszcza na swoich czołgach i transporterach literkę „Z”, Koreańczycy zmieniają nazewnictwo ważnych smartfonów w swojej ofercie!

fot. Samsung

To koniec serii Galaxy Z!

Samsung – by nie budzić złych skojarzeń – wobec wojny w Ukrainie, zdecydował o usunięciu litery „Z” jeśli chodzi o nazewnictwo swoich składanych smartfonów. Póki co jednak decyzja dotyczy wyłącznie krajów Europy Środkowej najbardziej zagrożonych ewentualną dalszą agresją Rosji. Mam tu na myśli Litwę, Łotwę oraz Estonię. Na Polskiej stronie Samsunga natomiast nadal wykorzystywane są nazwy z „zetką”.

Decyzja w mojej opinii jest dobra. Od momentu wybuchu konfliktu w Ukrainie litera „Z” kojarzy się zdecydowanie negatywnie. Samsung po pierwsze – chce uszanować sytuację obywateli Ukrainy i potępić agresję Rosji. Po drugie – poprawić wizerunkowo sytuację serii Fold i Flip, które teraz będą bardzo pozytywnie odbierane przez potencjalnych klientów.

Czytaj też: Xiaomi stawia na współpracę z Leica!

Na tą chwilę nie wiadomo, czy akcja zmiany nazewnictwa wspomnianych smartfonów Samsunga – w wybranych krajach dostępnych teraz jako Galaxy Flip 3 i Galaxy Fold 3 – zostanie rozszerzona na kolejne rynki. Gdy takie informacje jednak się pojawią – na pewno będziemy informować.

Grafika tytułowa: Samsung