Xiaomi prezentuje nowy, duży telewizor!

Xiaomi jest znane w naszym kraju głównie ze smartfonów i tabletów oraz z małego AGD. Nie powinniśmy jednak także zapominać, że koncern z Chin serwuje nam zarówno komputery, jak i… telewizory! W tej ostatniej kategorii chiński koncern przygotował dla nas bardzo ciekawy debiut!

fot. Xiaomi

Ogromny i… niedrogi!

Xiaomi zaprezentowało właśnie w Chinach nowy, 86-calowy ekran, który obsługuje rozdzielczość 4K. Sprzęt należy do segmentu Smart TV i pracuje pod kontrolą systemu Google TV (do niedawna znanego jako Android TV). Nie sposób nie wspomnieć o tym, że urządzenie oferuje dwuzakresową łączność Wi-Fi oraz dwa złącza HDMI 2.0. Poza tym na jego pokładzie producent postawił na wsparcie dla technologii Variable Refresh Rate.

Koncern z Chin poskąpił natomiast informacji dotyczących niezwykle ważnych kwestii – na przykład tych dotyczących typu matrycy czy wsparcia dla zaawansowanych technologii wyświetlania obrazu. Dowiedzieliśmy się natomiast, że sprzęt zaoferuje nam dwa głośniki o mocy 10 W, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB przestrzeni na dane użytkownika. Przedstawiona została także cena telewizora na rynku chińskim, która bardzo pozytywnie zaskakuje.

Czytaj też: Nadchodzi „duży” MacBook Air?

W Państwie Środka ten telewizor został wyceniony na 5299 juanów. Po bezpośrednim przeliczeniu na polską walutę to około 3350 złotych. Nawet jeśli ta kwota miałaby zostać powiększona o podatki, to ów telewizor byłby całkiem ciekawą propozycją. Pytanie – jak wyglądałaby kwestia jego trwałości?

Grafika tytułowa: Xiaomi