Motorola Moto G53 ujawniona!

Końcówka bieżącego roku jest bardzo owocna dla fanów Motoroli. Do sieci trafia sporo informacji na temat nowości od znanego koncernu. Zaledwie rano dowiedzieliśmy się co będzie nam miał do zaoferowania flagowiec od giganta. Teraz natomiast mamy dla Was wieści na temat smartfona nieco niższych lotów. Taka ma być Motorola Moto G53!

fot. Motorola

Przyzwoity smartfon z niższej półki?

Nie każda Motorola serwuje nam mocarną specyfikację. Koncern serwuje nam również propozycje dla użytkowników o mniej zasobnych portfelach. Taka jest właśnie Motorola Moto G53. Producent wyposażył ją w 6,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+. Na uwagę zasługuje natomiast fakt, że jest to matryca o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sercem tego urządzenia jest – póki co anomimowy – procesor Snapdragon wyposażony w modem 5G. Owa jednostka wspierana jest przez 4 GB lub 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej.

Zaplecze fotograficzne jest skromne. Nie można jednak wiele wymagać od smartfona tej klasy. Producent postawił na dwa obiektywy – główny o rozdzielczości 50 MP oraz pomocniczy – makro – o rozdzielczości 2 MP. Do rozmów wideo posłuży natomiast kamerka frontowa o rozdzielczości 8 MP. Całość zasila bateria o pojemności 5000 mAh. Dostępna moc ładowania to 18 W. Możemy spodziewać się, że tania Motorola trafi do sprzedaży w Europie w 2023 roku.

Czytaj też: Motorola Moto X40 oficjalnie!

Jaka będzie cena nowości? Tego jeszcze nie wiemy. Biorąc jednak pod uwagę wartość urządzenia w Chinach i konieczność doliczenia odpowiednich podatków – może ona wynieść około 1000 złotych.

Grafika tytułowa: Motorola