Nadchodzi „duży” MacBook Air?

Apple znane jest z tego, że serwuje nam doskonale skrojone komputery, które cieszą się szczególnym zaufaniem ze strony osób zajmujących się pracą kreatywną. Graficy, fotografowie, montażyści czy copywriterzy często sięgają po MacBooka Air, który łączy kompaktowe gabaryty z mocną specyfikacją. Jak się okazuje, wkrótce dla tych osób, dla których jego przekątna ekranu jest niewystarczająca, przygotowany może zostać większy wariant!

Apple zaskoczy niestandardowym urządzeniem?

Najnowsze doniesienia zaserwowane nam m.in. przez Rossa Younga, analityka specjalizującego się w trafnych przewidywaniach planów koncernu z Cupertino przedstawiają nam prognozę wskazującą na to, że Apple zamierza wydać MacBooka Air wyposażonego w ekran o znacznie powiększonej przekątnej, mającej wynosić aż 15,5″. Przecieki wskazują również na to, że nowy MacBook Air ma zostać zaoferowany użytkownikom macOS w kilku wariantach.

Mowa o wersjach oferujących procesor Apple M2 jak i Apple M2 Pro. Możemy się także spodziewać, że „duży” MacBook Air zaserwuje nam kamerkę Full HD, port ładowania MagSafe, czytnik linii papilarnych Touch ID oraz wiele innych rozwiązań znanych z podstawowych wariantów urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zostanie oficjalnie pokazane wiosną – być może przy okazji prezentacji iPhone SE kolejnej generacji.

Czytaj też: Discord Nitro drożeje! Skok na kasę?

Oczywiście możemy się spodziewać, że MacBook Air o przekątnej ekranu 15,5″ będzie sporo droższy od mniejszych wariantów. Pytanie – czy Apple po raz kolejny nie spróbuje udowodnić nam, że da się pobić kolejne rekordy cenowe?

Grafika tytułowa: Aidan Hancock / Unsplash