Xiaomi i świetne aparaty w nowych flagowcach?

Xiaomi niedawno ogłosiło swoją strategiczną współpracę z koncernem Leica. Oznacza to, że w najbliższym czasie topowe urządzenia chińskiego koncernu będą promowane jako sprzęt wręcz stworzony dla miłośników fotografii. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że gigant z Chin nie zamierza oszczędzać na modułach aparatów w przypadku serii Xiaomi 13.

fot. Xingye Jiang / Unsplash

Xiaomi królem mobilnej fotografii?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że smartfony Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro zaoferują nam naprawdę niezłe moduły aparatów, lepsze niż w przypadku poprzedników. Koncern z Chin chce w kwestii możliwości fotograficznych pokonać Samsunga, który wiódł w tej kwestii prym wśród producentów urządzeń z Androidem na pokładzie. Teraz współpraca z Leica ma otworzyć przed Xiaomi zupełnie nowe możliwości.

Jeden z chińskich leaksterów, ukrywający się pod nickiem Digital Chat Station twierdzi, że Xiaomi 13 Pro zaoferuje nabywcom trzy aparaty o rozdzielczości 50 Mpix każdy. Tańszy flagowiec – Xiaomi 13 – ma nam natomiast zaoferować dwa obiektywy 50 Mpix oraz – cokolwiek to znaczy – „zaktualizowany teleobiektyw”. Miejmy nadzieję, że zmiany w przypadku tego ostatniego będą dla użytkowników odczuwalne.

Czytaj też: Nowy wygląd iPhone 14 Pro zirytuje fanów?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery smartfonów z linii Xiaomi 13. Możemy się jednak spodziewać, że zostaną przedstawione światu na początku przyszłego roku. Rokrocznie mamy do czynienia z sytuacją, w przypadku której flagowce giganta z Chin prezentowane są mniej-więcej w tym samym czasie, co topowe urządzenia Samsunga. W 2023 roku raczej ta kwestia nie ulegnie zmianie.

Grafika tytułowa: Xingye Jiang / Unsplash