Nowy wygląd iPhone 14 Pro zirytuje fanów?

Już w środę będziemy świadkami premiery nowych urządzeń Apple oraz kolejnych wersji oprogramowania z Cupertino. Najbardziej oddani fani giganta z pewnością wyczekują prezentacji kolejnej generacji iPhone’ów. Jak się jednak okazuje – wygląd topowego modelu – iPhone 14 Pro, może dość mocno zirytować „jabłkomaniaków”. Szczególnie mamy tu na myśli frontowy panel urządzenia.

Źródło: Jon Prosser/Ian Zelbo

Wycięcie w ekranie nie jest fajne?

Najnowsze doniesienia – na kilkadziesiąt godzin przed oficjalną premierą nowych smartfonów Apple – wskazują na to, że nowy design frontowego panelu iPhone 14 Pro wcale nie przyniesie poprawy jego zagospodarowania względem poprzednika. Najprawdopodobniej już 7 września okaże się, że wycięcie na kamerę i czujniki nie będzie nawet przypominało litery „i” obróconej na bok (jak na wstępnych renderach) a będzie całkiem sporą „pastylką”.

Fani już narzekają, że zmiany nie będą pozytywne. Przestrzeń u góry ekranu iPhone 14 Pro mogłaby zostać przecież o wiele lepiej zagospodarowana. Jeśli faktycznie pojawi się tam spore wycięcie – nie sposób się z tym nie zgodzić. Apple przecież mogłoby popracować nad zmniejszeniem notcha starszego typu zamiast serwować nam nowe, wcale nie bardziej ergonomiczne rozwiązanie.

Czytaj też: Surface Studio 3 już wkrótce? Oto poszlaki!

Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane już w środę. Być może Apple znajdzie jakieś niesamowite uzasadnienie dla omawianej zmiany. Niemniej jednak możemy być pewni, że topowa wersja iPhone’a jak co roku – sprzeda się doskonale!

Grafika tytułowa: Thai Nguyen / Unsplash