Wyciek danych z TikToka

Nawet 2 miliardy rekordów z bazy danych aplikacji TikTok mogło paść ofiarą naruszenia danych – donoszą na Twitterze analitycy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego.

Komunikat brzmi: „ Odkryto naruszenia niezabezpieczonego serwera, który umożliwiał dostęp do pamięci TikTok, która zawierała dane osobowe użytkowników”.

„To jest ostrzeżenie. TikTok podobno doznał naruszenia #data #, a jeśli to prawda, w nadchodzących dniach mogą wystąpić skutki uboczne. Zalecamy zmianę hasła TikTok # i włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego, jeśli nie już to zrobiłem”.

Troy Hunt, twórca witryny z informacjami o wycieku danych haveibeenpwned, opublikował wątek na Twitterze. Sprawdził, czy przykładowe dane są prawdziwe, czy nie. Dla niego dowody są „jak dotąd dość niejednoznaczne”.

Rzecznik TikToka poinformował, że ich zespół ds. bezpieczeństwa zbadał opublikowane przez analityków oświadczenie. Ustalił, że kwestionowany kod jest całkowicie niezwiązany z kodem źródłowym aplikacji.

Zespół badawczy Microsoft 365 Defender właśnie odkrył lukę w aplikacji TikTok na Androida. Może ona pozwolić hakerom przejąć prywatne, krótkie filmy milionów użytkowników po kliknięciu złośliwego łącza. Jest to luka o wysokim stopniu ważności, która mogła umożliwić atakującym złamanie zabezpieczeń kont użytkowników jednym kliknięciem.

Luka, według zapewnień została już naprawiona.

Czytaj także: Uwaga! Tik Tok może donosić Chińczykom!