Ogromna wpadka amerykańskiego Urzędu Skarbowego!

Urząd Skarbowy to instytucja, która powinna wzbudzać zaufanie obywateli. Nawet jednak instytucjom państwowym zdarzają się dość poważne wpadki. Tym razem nieoczekiwana sytuacja miała miejsce za Oceanem. Amerykańska skarbówka popełniła błąd mogący zaszkodzić tysiącom osób!

Taka wtopa!

Amerykański Urząd Skarbowy zaliczył ostatnimi czasy ogromną wtopę, przez którą naraził na nieprzyjemności tysiące podatników zza Oceanu. Wskutek błędu ludzkiego The Internal Revenue Service udostępniło na swoim portalu dane 120 tysięcy podatników! Przeglądać mógł je praktycznie każdy. Brzmi zatrważająco, prawda? Instytucja uspokaja jednak, że wśród danych, które „wyciekły” nie było numerów Social Security, szczegółowych danych związanych z dochodami indywidualnymi oraz takich, które mogłyby wpłynąć na zdolność kredytową nieszczęsnych podatników.

Poniżej stanowisko Departamentu Skarbu:

„IRS podjął natychmiastowe kroki w celu rozwiązania tego problemu. Agencja usunęła błędne pliki z IRS.gov, i IRS zastąpi je zaktualizowanymi plikami w ciągu najbliższych kilku tygodni. IRS będzie również pracować z grupami, które rutynowo korzystają z plików, aby zaktualizować usunięcie błędnych plików i zastąpić je poprawnymi wersjami, gdy staną się one dostępne. IRS skontaktuje się z wszystkimi dotkniętymi podatnikami w najbliższych tygodniach.” – Anna Canfield Roth, asystent sekretarza Departamentu Skarbu ds. zarządzania.

Czytaj też: Elektryczna depresja w Holandii

Miejmy nadzieję, że z potężnej wpadki zostaną wyciągnięte wnioski, by można było uniknąć podobnych kłopotów w przyszłości. Osobiste dane – szczególnie te związane z naszymi dochodami – są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Na ich podstawie w prosty sposób mogą oni wyłonić swoje potencjalne ofiary.

Grafika tytułowa: kartik programmer / Unsplash