Xiaomi 14 zaskoczy nas ceną?

Xiaomi 14 to smartfon, który w Chinach zadebiutował już jakiś czas temu. Standardem jest jednak to, że flagowce popularnego koncernu trafiają do Europy po kilku miesiącach. Tak będzie i tym razem. Dowiedzieliśmy się już, że urządzenie doczeka się swojej premiery na Starym Kontynencie jeszcze w tym miesiącu. Dziś natomiast do sieci trafiły informacje wskazujące na to, jaka będzie cena urządzenia w euro. Przygotujcie się na zaskoczenie.

Xiaomi 14 będzie drogi

Flagowe smartfony Xiaomi 14 zaoferują nam oczywiście mocne konfiguracje pod względem podzespołów oraz zaawansowane moduły fotograficzne. Te ostatnie zaprojektowano we współpracy z Leica. Same smartfony na rodzimym, chińskim rynku zadebiutowały już w październiku, jednak z reguły na premierę globalną w przypadku producentów z Państwa Środka czekamy nieco dłużej. Jaki jest powód takich opóźnień? Przede wszystkim urządzenia specyficzne dla dalekowschodniego rynku trzeba dostosować do wszelkich wymogów formalnych związanych z wkroczeniem – na przykład – na europejski rynek.

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że ceny Xiaomi 14 w Europie startować będą od 1099 euro za wariant 12/512 GB. To więcej, niż w przypadku poprzednika. Co jest niezwykle ważne – do Europy nie trafi mocniejszy wariant – Xiaomi 14 Pro. Pojawiły się natomiast pogłoski zapowiadające debiut na naszym kontynencie Xiaomi 14 Ultra. Tu jednak nie mamy jeszcze informacji na temat przewidywanych cen w europejskiej walucie.

Czytaj też: Xiaomi Smart Band 8 Pro wyceniony w Europie

Grafika tytułowa: Xiaomi