Xiaomi 14 – pierwsze wieści w sieci!

Xiaomi nie zdążyło jeszcze wprowadzić na europejski rynek swoich flagowców na 2023 rok – modeli Xiaomi 13 i 13 Pro – a w sieci już pojawiają się pierwsze doniesienia na temat ich następcy. Xiaomi 14 zostanie oficjalnie zaprezentowany pod koniec bieżącego roku i ma przynieść względem poprzedników dość istotne dla wielu fanów Androida usprawnienie.

Szybsze ładowanie we flagowcu na 2024 rok

Jak wskazują najnowsze doniesienia, premiera Xiaomi 14 pod koniec tego roku ma przynieść rozwiązanie jednej z największych bolączek dotychczasowych flagowców od chińskiego koncernu – ograniczonej szybkości ładowania. Warto w tym momencie przypomnieć, że zarówno Xiaomi 12, jak i Xiaomi 13 oferowały nam możliwość ładowania przewodowego z mocą 67 W. Kolejna generacja flagowca ma zmienić ten stan rzeczy.

W serwisie Weibo pojawiły się poszlaki na to wskazujące. Została tam przedstawiona ładowarka o oznaczeniu MDY-14-EC mająca rzekomo być dołączana do smartfona Xiaomi 14. Fakt, że obsługuje natężenie i napięcie równe odpowiednio 4,5 A i 20 V może według analityków oznaczać, że owo akcesorium będzie wspierało ładowanie przewodowe o mocy nawet 90 W. Oznaczenie ładowarki może natomiast wskazywać na to, dla jakiego modelu ją przygotowano.

Czytaj też: Nokia znów pokazuje jak nie powinno się projektować smartfonów!

Ładowarka MDY-12-Ex odpowiadała za uzupełnianie energii flagowców z poprzednich lat. Jest więc niemal pewne, że model MDY-14-EC powstał z myślą o Xiaomi 14. Czy te informacje się potwierdzą? Przekonamy się w przeciągu kilku kolejnych miesięcy. Trzymamy kciuki!