Xiaomi 12T Pro na kolejnych przeciekach!

Xiaomi 12T Pro to nadchodzące topowe urządzenie chińskiego koncernu na drugą połowę 2022 roku. Gigant z pewnością postawi w jego przypadku na flagowe rozwiązania, dzięki którym będzie on mógł konkurować z mocnymi smartfonami Samsunga. Dzięki kolejnym przeciekom obraz tego urządzenia zaczyna się nam klarować.

Źródło: WinFuture/rquandt

Xiaomi 12T Pro będzie świetnym smartfonem!

W przypadku omawianego urządzenia Xiaomi postawi na ekran OLED o przekątnej 6,67″ i rozdzielczości 2712 x 1220 pikseli. Jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Sercem nowości będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Podzespoły będą zasilane ogniwem o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania z mocą 120 W.

Ciekawie zapowiada się zestaw aparatów. Mamy tu aparat główny z matrycą 200 MP obiektyw ultraszerokokątny 8 MP oraz – co ciekawe – makro 2 MP. Zaskakuje brak informacji o teleobiektywie w smartfonie tej klasy. Nie będzie można go wiec w pełni zaliczyć do sektora flagowców. Miejmy nadzieję, że właśnie z tego powodu koncern z Chin nie przesadzi z ceną tego smartfona.

Czytaj też: Sony Xperia 5 IV już w przedsprzedaży!

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Ta międzynarodowa – według zapowiedzi – ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Nie wiemy natomiast kiedy urządzenia trafią do Europy i do Polski. Na pewno będziemy Was informować w tej kwestii i przetestujemy dla Was nowości, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Grafika tytułowa: Xiaomi